Gaźnik - jak podłączyć? Silnik nie odpala

Witam :)

Pierwszy post na forum, ponieważ zostałem pokonany przez moją sklerozę...

Przedwczoraj jadąc skuterem silnik nagle zgasł. Wcześniej nic niepokojącego się nie działo. Postanowiłem więc pchać maszynę do domu, lecz po kilkuset metrach skuter udało się odpalić, i dojechałem na nim do domu. Pod domem dałem dziadowi pochodzić na wolnych obrotach, zgasiłem go... odpaliłem, lecz następnego dnia już palić nie chciał. Skuszony artykułem z tegoż serwisu o regulacji i czyszczeniu gaźnika - uwierzyłem w swoje siły i zdemontowałem gaźnik. Rozebrałem i wyczyściłem czyściutki gaźnik. Wbrew moim oczekiwaniom po złożeniu nie brakowało ani nie została, żadna część :) . Jednak teraz gdy chcę zamontować gaźnik nie wiem który wężyk podpiąć pod co... A są ich 4:
- dwa paliwowe, idące od baku ( 1 i 2 )
- jeden jakiś biegnący od okolic baku, łączący się najprawdopodobniej z jakimiś dwoma grubymi odmami...
- oraz jeden gumowy w sprężynowej osłonce, biegnący ze spodu skutera gdzieś od okolic kopki/silnika.

Mój problem polega oczywiście na tym, iż nie pamiętam gdzie który musi powędrować. Podejrzewam, że oba paliwowe do gaźnika, ale nie wiem który gdzie... a dwa pozostałe do króćca.

A problem z odpalaniem wciąż nierozwiązany. Więc może i tu pomożecie:

Świeca zabrudzona odrobiną nagaru, szarawy nalot, spalanie w normie.
Gaźnik jak już wspomniałem czysty
Iskra jest (mocna)
Jedyne co chyba pozostaje to regulacja mieszanki...

http://s13.postimg.org/pwkbb44br/image.png
Zapomniałem o zdjęciu i o puencie :)

Proszę pomóżcie bzykomaniacy :)

dlubacz napisał:

....Pod domem dałem dziadowi pochodzić na wolnych obrotach.....

Jak szanujesz i odzywasz się do swojego piździka tak Ci się odwdzięcza :)

No widzisz, a trzeba było sobie oznaczyć przewody? :)

Miałem zrobić zdjęcie ale mój ultranowoczesny smartfon nie wykona ani jednego cyknięcia gdy ma mniej niż 5% baterii... Nie wiem, czy pisałem, ale skuter to Toros Quadra 4t.

Z kranika powinny wychodzić dwa-jeden podciśnieniowy (chyba niżej na kranie) idzie do króćca, drugi paliwowy-to do okolic śruby regulacji mieszanki.

Ten cyncmichał w sprężynie idzie z tego co pamiętam od odpływu gaźnika (na spodzie taki wystający kawałek) właśnie do kopniaka (tam od dołu bliżej ramy powinno to się kończyć)

Raz robiłem jednemu chłopakowi skuter to właśnie ten wężyk był sparciały i nie palił.

Mam nadzieję, że coś rozjaśniłem :)