Gaźnik i dysze po zmianie pojemności

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Gaźnik i dysze po zmianie pojemności

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #676316 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

Zmieniłem wał (seryjnie 50cc), cylinder, głowicę i tłok (72cc) na zestaw 110cc.
    Silnik odpala, lecz pomimo regulacji śrubkami chodzi nierówno, sam się wkręca na dość duże obroty a potem gaśnie.
    Gaźnik miałem przeznaczony pod pojemność 72cc, lecz rzekomo nadaje się on także pod 110cc, w co wątpię, bo śrubka mieszanki jest wkręcona na maksa, bo gdy się ją wykręci silnik nawet nie „próbuje” odpalić.
    Moje pytanie jest takie, czy zmieniać cały gaźnik czy może jedynie dysze? A jeśli dysze – to na jakie?

Pozdrawiam! 🙂

#676320 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jaki masz ten gaźnik jaki masz silnik i jakie masz teraz dysze w tym gaźniku?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #676323 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

Silnik 139FMB przerobiony na 100cc.
    Gaźnik mam dość budżetowy: https://allegro.pl/oferta/ns-gaznik-4t-139fmb-70-72-tuning-jh70-romet-junak-7491174154
    i nie wiem jakie są w nim dysze.

#676325 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

110cc*
    Dysze nie mają oznaczeń, typowe jest to dla chińskich gaźników.

#676327 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli to 19mm gaźnik to wyregulujesz to na dyszy 75-90mm, dużo zależy jaka tam jest dysza od jałowych, króciec i konkretny cylinder.

https://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=10308

https://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=12989

zaacznij od jakiejś środkowej wartości ~82

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #676336 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

Wykręciłem dyszę, mam takie coś:
    Jest tam oznaczenie ” 8/6 „

#676338 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to raczej dysza (edit): wolnych

taka (nr 7) :
    dfdf
    wyjasnienie
    http://www.vespaclub.org.pl/component/content/featured

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    #676344 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

A dysza wolnych to nie jest ta mniejsza?

#676346 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Veeri
    Veeri
    Użytkownik

No i wykręciłem w dyszy ssania tą dyszę główną.
    Ma ona oznaczenia 8/6.

#676355 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Na pierwszej focie faktycznie jest dysza ale razem z tuleją iglicy. Wykręć dyszę z tej tulei 🙂 Jeżeli dobrze widzę to jest to dysza E70. Złap kluczem tuleję i śrubokrętem odkręć dyszę 🙂

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    Nie pomagam na priv 😉
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
Odpowiedz do: Gaźnik i dysze po zmianie pojemności
Informacje o Tobie: