Gaźnik 72ccm 139fmb

Witam, mam problem z gaźnikiem. Polega na tym że mój Benzer Shaft (2013r.) nie chce chodzić na ssaniu. Jest to wina gaźnika czy złej regulacji? Druga rzecz, to jak pod 72ccm wyregulować gaźnik? :slight_smile: próbowałem na wszelkie sposoby, ale nijak wychodzi. Co do ssania, dodam że jak miał 50ccm to chodził na ssaniu, ale nie miał wysokich obrotów. Czy to też normalne? Z góry dzięki :slight_smile:

co oznacza ze nie chce chodzic na ssaniu? wcale nie chodzi czy musisz odkrecac manetke? a moze jedzie tylko nie tak jakbys chcial?

Jeżeli chce go odpalić na ssaniu to muszę dodać trochę gazu, a jak zgaśnie to już nie zapali na ssaniu.

to zobacz jak wygląda świeca po tej operacji bo albo go zalewa albo wręcz przeciwnie. Zmieniałes dysze po tej zmianie pojemności? robiłeś coś filtrem powietrza? Jeżeli ssanie masz automatyczne to patrzyłeś czy automat ssania działa poprawnie podłączony na stole?

Wszystko sprawdzałem i jest dobrze wyregulowany, filtr fabryczny czyszczony, ale tak czy siak jest Po gaźniku… zostawiłem go na ssaniu, chodził jakąś minute i sprężynkę od ssania wystrzeliło pod zawór i głowice uszkodziło… Teraz będę chciał zamówić drugi gaźnik. Ten pierwszy na fotografii jest taki jaki miałem, a chce zamówić ten drugi: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/728fd79a7fb07bc4 rozstaw do króćca ten pierwszy ma 48mmm, a ten drugi 49mm. Będzie on pasował w to samo miejsce gdzie był? I który jest lepszy? i bym zapomniał… Jak sprawdzić czy głowica jest uzbrojona?