Gaźnik 125 ccm 4T

Posiadam KINGWAYA COLIBRA 50 ccm. Chce do niego kupić większy gaźnik i nie wiem czy kupić 125 ccm i czy taki się wogóle nadaje czy 80 ccm. Proszę o szybką odpowiedź :-)

A w jakim celu do seryjnej 50tki potrzebujesz większy gaźnik? A może Tobie chodzi o cylinder?

Gaźnik się zmienia w 4T dopiero przy ok 90ccm, nawet do 80ccm starczy dysza większa.Tak więc nie ma sensu zakup gaźnika, kup cylinder 72ccm na allegro i będzie git :D

w celu zwiekszenia mocy...

To się gaźnika nie daje do seryjnego.Ile chcesz nim osiągać maksymalnie?Chodzi o prędkość oczywiście :D

Teraz mi idzie po prostej 60 km/h. Ile che osiągnąć? Najlepiej licznik zamknąć na prostej ;)

No wiesz jak masz licznik do 60 to już zamknięty :twisted: Nie no masz do 80, tak więc na początek poszukaj blokad, bo powinien iść 65-70 realne.Następnie daj cylek najlepiej 72ccm z allegro może być, do tego dysza 90 i stożek, oraz wario Malossi (trochę kosztuje, ale dużo daje) i sprężynę centralną twardszą.Mógłbyś też zawory w głowicy powiększyć i splanować ją, ale to dość trudne modyfikacje (nie wiem co umiesz), ale nawet w seryjnym skucie same zawory po przeróbce dają 5-7 kilosów więcej.