! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Fresco- hałas

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mario1 Mario1 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe xlitwax
    xlitwax
    Użytkownik

Witam od jakiegoś czasu a raczej od przeglądu (300 km) mam problem z hałasem dobiegającym z silnika ( myślałem ze to wiatraczek jest połamany czy coś ale okazało się ze jest ok) Hałas pojawia sie kiedy przyśpieszam od 15 km/h do 25 km/h a także keidy lecę ponad 60 km/h. Co to może być i jak to naprawić?

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Czy masz na myśli taki jakby pisk/swist ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    xlitwax
    Użytkownik

Hmm jakby bardziej takie szarpanie ale coś koło tego

Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

czy skuter wyje z przekładni? – jak tak to musisz wymienić pasek na lepszy

xlitwax
    Użytkownik

Problem w tym, że nie wiadomo skąd to wyje ponieważ na stopce centralnej tego nie słychać tylko dopiero wtedy kiedy nim jade ale z całą pewnością nie jest to problem z kołem

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Fresco
    Fresco
    Użytkownik

Myślę że to jest nie pierwsza osoba która z tym się boryka mój fresco też ma podobną przypadłość aczkolwiek nie nazwał bym to świstem czy wyciem dla mnie to leciutkie brzęczenie po lewej stronie przy rozpędzaniu i dość wysokich obrotach w granicach 25-35 km/h kiedy wejdzie na wyższą prędkość 40-45 km wszystkie dolegliwości mijają a skuter można powiedzieć ładnie płynie równo chciałbym dodać że odczuwalne jest to pod lewą nogą na podłodze.Problem pojawił się po 150 km. Sprawdzałem wizualnie stan wszystkich śrub 2 brakujące uzupełniłem ale w dalszym ciągu coś mi brzęczy. Z chęcią poczytam wasze wnioski i ewentualne sugestie.Chciał bym dodać że to jest delikatne brzęczenie nie jakiś głośne ale jak się jeździ od początku a coś się pojawia to odrazu człowiek się wyczula 😀

xlitwax
    Użytkownik

Chyba udało mi się to częściowo naprawić. Przeczyściłem wydech, odpaliłem go na kilka sekund bez wydechu i wkręciułem. Nie słychać juz tego brzęku tylko czasami 😉

Zdjęcie profilowe iTzChudy
    iTzChudy
    Użytkownik

Witam. Mam problem z swoim ,,pierdzikółkiem” Gdy na liczniku wybiło 300km z okolic silnika zaczeły dochodzic do mnie niepokojące piski. Obecnie mam 3000km przebiegu i są one coraz głośniejsz + skuter zaczyna tracic moc!!!!! Byłem już w serwisie (z 7 razy) i ciągle mówią że to np. klocki,pasek napędowy,rolki. Ostatnio usłyszałem tezę że to Przekładnia i nie opłaca się jej robic. Ale ja się pytaM :CZY ONI NIE MAJĄ OBOWIĄZKU NAPRAWIENIA USTERKI???? Skuter jest jeszcze na gwarancji więc proszę o szybką odpowiedz

Link (nagrałem te piszczenie):http://www.youtube.com/watch?v=1kbRI0jwoJI

Zdjęcie profilowe Fresco
    Fresco
    Użytkownik

Jest to bolączka większości chinoli winę ponosi tu sprzęgło które jest wykonane z niskiej jakości materiałów jedynym sposobem jest wyczyszczenie co zmieni sytuacje na jakieś 300 – 500 km, rozmawiałem z mechanikiem. Stwierdził że nie ma sensu wymieniać sprzęgła i trzeba z tym żyć.osobiście wpienia mnie to i nie sądzę żeby była to do końca prawda . Dziw bierze bo rzeczywiście skuter stracił jakieś 10% przy pojawieniu się piszczenia i dotarciu. Moje zdanie jest takie że albo nie chce się mechanikom robić tego czyli za dużo pracy za mało kasy .

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

Na gwarancji maja wszystko zrobic!

.. Bez polskich znak’o’w .
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie