Firma Hit-Bit Wrocław

Witam. Mam do was pytanie. Czy ktoś kupował u nich skuter ? Z komentarzy na allegro wygląda że to uczciwa firma, i pojazd dociera do kupującego w 100% sprawny i gotowy do jazdy, lecz czytałem na pewnym forum jak kilka osób kupowało u nich, i pisali że coś tam nie było dokręcone, pojazd był przytarty itp. Owszem wiem że uszkodzonego pojazdu nie muszę przyjmować, ale nie chce robić sobie kłopotu itp.

Chcę poznać wasza opinie o tej firmie. Zależy mi żeby kupić we Wrocławiu, bo mam niedaleko (30km), a z innych firm to wołają po 200zł za transport.
Tu macie link do ich konta na allegro
http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=14680904&p=5&p=0

Glaser ja powiem w ten sposób lepiej podjechać samemu i odebrać skoro nie masz pewności a zapewne jest taka możliwość skoro masz tylko 30 km do wrocka. Druga opcja jeśli kupić chcesz od reki tzn za gotówkę załatwić sobie furgonetkę samemu i pojechać z kierowcą po sqta :) Trzecie wyjście to kupić zostawić sprzęt u sprzedawcy, wrócić do domu zarejestrować i z odebranymi papierami oraz tablica odebrać sqta i już na legalu wrócić do domku po drodze ciesząc się z jazdy. Znam mnóstwo osób które tak robią. wtedy zaoszczędza się czas na bezpodstawny postój bez tablic w domu.

Ja też. Przyjechałem, wyłożyłem gotówkę na stół, dostałem fakturę, następnego dnia wróciłem z tablicą.

Tzn z tym nie mam problemu. Chodzi mi o opinie tej firmy. Czytałem że ich skutery są zawsze jakieś rozregulowane itp, a ten ich "kurier" niby ma przy odbiorze przygotować pojazd do jazdy, a pisali że on nie ma pojęcia o skuterach.

U mnie to będzie wyglądało tak. Pojade tam (napisałem e-maila i czekam na ich adres dokładny, bo na aukcji nigdzie nie pisze), tato załatwi sprawy z kredytem, przywieziemy go, pojdziemy do wydziału ruchu zarejestrować i ubezpieczyć, i na następny dzień będę już mógł jeździć.

Ja dzisiaj odebrałem skuter ROMET Retro 7
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Kupiłem skuter na allegro w piątek a dzisiaj (tj. środa) mam go już u siebie w Warszawie.
Człowiek przyjechał, skuter obłożony był miękkimi materacami w busie, zabezpieczony pasami. Dostałem do wyboru dwa rodzaje kasków do wyoru. Wybrałem i sprawa załatwiona. Dostałem papiery, kierowca poinstruował mnie o wszystkich podstawowych sprawach. Nie mam żadnych uwag oprócz pozytywnego wrażenia. Skuter jest dużo większy niż na zdjęciach. Wszystko mi odpowiada. Na początku nie można było zapalić, ale po chwili odpalił i wszystko działa. Dla mnie firma HIT-BIT jest ok. Pozdrawiam. Gdyby ktoś mocno chciał się przekonać, że jestem użytkownikiem a nie pracownikiem firmy HIT-BIT proszę pisać. maila.napisz/małpa/gmail.com porozmawiamy dalej na temat skutera i firmy.
Artur

Artur brzmisz jak typowy przedstawiciel firmy :). We Wrocławiu lepszą opinią cieszą się Visatex i Amicar z tego co ja się orientowałem, ale też nie są idealni.

Nie polecam Kupiłem Zetkę 50. Bazują na tym że czegoś nie dopatrzysz, ich dostawca się śpieszy człowiek nie chce go przetrzymywać , a wychodzi na to że dobrze wiedzą o co chodzi. Tak dostałem kufer w komplecie zapakowany ale śmieć uszkodzony dzwoniłem już 5 minut po odjechaniu dostawcy , były teksty że nie ma problemu po kilku telefonach i @-mailach i po 3 miesiącach daję sobie spokój z oszustami za 70-100zł nie będę biegał po sądach konsumenckich. Co do samego motorku to trzeba wszystko samemu poodkręcać szczególnie kierunkowskazy siedzisko , ja musiałem całkowicie odkręcać przednią lampę bo nie było możliwości ustawienia światła aby świeciły niżej, przykręcenie klem akumulatora to już mistrzostwo świata. Były za duże śrubki to spec z HIT-BIT wstawił podwójne nakrętki , a żeby się to zmieściło to lekko odgiął klemy. Rozkręciłem to cudo wstawiłem nowe nakrętki koszt 0,60gr. Aby obniżyć lampę zamieniłem uchwyty lampy (trójkątne) montując je odwrotnie . Elementy które się rozkręcają wymagają dodania podkładki sprężynującej Hit-Bit chyba o czymś takim nie słyszał (kosztują grosze). Regulacja gaźnika , zrobiłem to sam bo w Hit Bit chyba nie zdążyli w pogoni za kasą , odpalał owszem ale obroty jak by miał w kosmos startować.
Podsumowując - nie będziesz reklamował ( bo w Hit-Bit chyba było by trudno) to kupuj pod warunkiem że sam wszystko poodkręcasz ,posprawdzasz uzupełnisz śrubki podkładki itd. A przede wszystkim przed podpisaniem odbioru wszystko dokładnie sprawdzisz , niech czeka dostawca bo gdy podpiszesz to tyle go widziałeś , i tak samo załatwisz coś w tej firmie . Na początku myślałem że zwykła drobna sprawa sami tak mówili … A Ja idiota dałem się złapać na taki bajer…
Ja osobiście bym nie polecał. Lepiej kupić na miejscu i w razie problemów miejscowy jakiś punkt dba o renomę przynajmniej pomoże doradzi. Na miejscu wymieni.
A tak co do motorka to po 3 tyś. Wyskakują już biegi …. Na luz … do wymiany wybierak koszt około 90zł.( Ja zrezygnowałem z gwarancji – po konsultacji z byłym zakładem serwisowym dla Romet-a
Na 6 spraw sądowych reklamacyjnych wszystkie przegrał mają swoich prawników i zawsze jest wina twoja że coś się popsuło ) zmieniłem od razu olej na Mobil i jest o 50% taniej ). W byłym serwisie powiedzieli mi że usterki bywają ale są to w granicy 80-100zł koszt części i naprawy, co odbijesz sobie na samym oleju – skoro samochody nowej generacji na nim śmigają to Romecie miał by się rozsypać gdy olej o takich samych parametrach.

Hit-Bit ogólnie OK. Kupiłem u nich skuter, kierowca miał tylko kask integralny a ja chciałem otwarty (dosłali mi otwarty). Zapomniał zabrać kufer - dosłali mi kufer lepszy niż standardowy :) Ale najlepsze że zapomniał homologacji więc skuter kilka tygodni stał bez możliwości rejestracji. Dodatkowo w aukcji napisali że jest Assistance do skutera - okazało się że Romet nie oferuje już Assistance. Jako rekompensatę wysłali mi dwa kaski lepszej jakości niż ten badziew który mają standardowo. Skuter był ok.

Ogólnie są więc uczciwi tylko lubią fuszerkę :)

Natomiast nie kupiłbym u nich skutera po raz drugi, dlatego że nie warto kupić nowego Rometa. Kupiłbym używkę, bo skoro gwarancja to fikcja to po co kupować? Jakość nowego jest fatalna, hamulec się odkręcił po kilkuset kilometrach!!! Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Lepiej kupić zadbanego używanego.

Mimo to korzystałem z gwarancji dwa razy i nie było problemu (dokręcenie hamulca i naprawa licznika).

Teraz sprzedaję swojego 727 Premium 12 4T gdyby ktoś szukał :)

Witajcie.

Wydaje mi się ze sprawa hit bit to Romety które sprzedają. Są one po prostu chińskie. A co to obrotów to każdy silniczek obdarzony gaźnikiem przy dotarciu może być kapryśny, zwłaszcza chiński. Nie mniej jednak przy zakupie każdego skuterka firmy Romet zalecił bym ostrożność przy selekcjonowaniu tej jedynej sztuki, która będzie naszą własnością :) usterki czy niedoróbki pojawiają się bowiem już na taśmie produkcyjnej pana o skośnych oczach. A awaryjność zależy od użytkowania a co chińskie lubi być delikatne :) (śrubki mogą rdzewieć po jednym tygodniu) Pozdrawiam...
P.S. jeżdżę, testuje i wiem :)

mam problem z skuterem z predkosci 40km spada do 0 km i gasnie i jest mulowaty jak bym za soba tone swin ciagnal...w serwisie w elblagu podpowiedziano mi bym wlal denaturat i ze bedzie ok ale nie jest tak...mialem alarm tez powiedzieli ze to przez alarm i zdementowali go...a teraz okazalo sie ze to przez zbyt niskie cisnienie na cylindrach czy tam tlokach...mam 8 a powinno byc min 10.co mam zrobic w tej sprawie dzwonic do hit bitu czy odrazu do serwisu rometa?a moze do urzedu ochrony konsumenta?pomozcie pozdrawiam

Reklamuj w trybie niezgodności towaru z umową w sklepie gdzie kupiłeś -czyli do Hit Bitu. Rozumiem, że mieszkasz na drugim końcu Polski. To tym bardziej, reklamuj go w takim trybie. List reklamacyjny polecony, sprzedawca na własny koszt musi zabrać i naprawić niesprawny sprzęt. Wiesz ile zachodu będzie ich to kosztować? Ile kasy? Po kilku takich zgłoszeniach reklamacyjnych, na pewno pójdą z Tobą na jakąś ugodę - zwrócą Ci kasę, albo wymienią na inny model.

a jesli przekroczylem o 200 km przeglad 2 moge juz nie miec gwarancji??

200km to dużo. Ale spróbuj, może się uda.