Filtr powietrza.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #34670
  sebek1680
  Użytkownik
  • Postów: 70

  Witam. Czy mógłby mi ktoś opisać jak powinienem wyczyścić filtr powietrza. Czy musze użyć specjalnego oleju do nasączenia go czy może być to zwykły olej. Mój skuterek ma zwykły silnik 4t. Z góry dzięki za odpowiedzi.

  #34671
  TERMIT_PL
  Uczestnik
  • Postów: 330

  Otwierasz puszkę,wyjmujesz gąbkę,myjesz w pojemniku z ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń czy podobnym detergentem by usunąć stary olej wraz z zanieczyszczeniami,wyciskasz wodę z gąbki,ale jej nie skręcaj żeby nie zniszczyć,tylko weź gąbkę między dłonie na płasko i ściśnij jak najmocniej,ja jeszcze dodatkowo kładę ściereczkę na stół,zawijam gąbkę w tą ścierkę i jeszcze raz ściskam by woda wsiąkła w materiał,następnie na suchą gąbkę rozsmarowujesz olej,może to być olej silnikowy 4T lub taki do 2T obojętnie,tylko nie można przesadzić,trzeba na oko ładnie rozsmarować parę kropel by powietrze miało swobodny przepływ,na koniec montujesz w puszcze i zamykasz.Gotowe 🙂

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #34672
  sebek1680
  Użytkownik
  • Postów: 70

  Jedyny olej jaki mam w garażu to olej samochodowy. Czy on też się nadaje? Czy lepiej zakupić jakiś inny?

  #34676
  degename
  Uczestnik
  • Postów: 990

  Lepiej rozcieńczyć olej 3:1 z benzyną i w tym go namoczyć. 3 miary oleju, 1 miara benzyny. Tylko uważaj bo parująca benzyna będzie dodatkowym produktem do spalenia więc skuter może na początku trochę kopcić jeśli nie wysuszysz odpowiednio gąbki przez złożeniem.

  #34689
  Pietro
  Użytkownik
  • Postów: 3 294

  sebek1680 napisał:

  Jedyny olej jaki mam w garażu to olej samochodowy. Czy on też się nadaje? Czy lepiej zakupić jakiś inny?

  Samochodowy olej nadaje się do filtra powietrza, pamiętaj żeby po nasączeniu gąbkę dobrze wycisnąć.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button