! Forum Serwis Filtr powietrza.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietro Pietro 8 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe sebek1680
    sebek1680
    Użytkownik

Witam. Czy mógłby mi ktoś opisać jak powinienem wyczyścić filtr powietrza. Czy musze użyć specjalnego oleju do nasączenia go czy może być to zwykły olej. Mój skuterek ma zwykły silnik 4t. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
    TERMIT_PL
    Użytkownik

Otwierasz puszkę,wyjmujesz gąbkę,myjesz w pojemniku z ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń czy podobnym detergentem by usunąć stary olej wraz z zanieczyszczeniami,wyciskasz wodę z gąbki,ale jej nie skręcaj żeby nie zniszczyć,tylko weź gąbkę między dłonie na płasko i ściśnij jak najmocniej,ja jeszcze dodatkowo kładę ściereczkę na stół,zawijam gąbkę w tą ścierkę i jeszcze raz ściskam by woda wsiąkła w materiał,następnie na suchą gąbkę rozsmarowujesz olej,może to być olej silnikowy 4T lub taki do 2T obojętnie,tylko nie można przesadzić,trzeba na oko ładnie rozsmarować parę kropel by powietrze miało swobodny przepływ,na koniec montujesz w puszcze i zamykasz.Gotowe 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe sebek1680
    sebek1680
    Użytkownik

Jedyny olej jaki mam w garażu to olej samochodowy. Czy on też się nadaje? Czy lepiej zakupić jakiś inny?

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Lepiej rozcieńczyć olej 3:1 z benzyną i w tym go namoczyć. 3 miary oleju, 1 miara benzyny. Tylko uważaj bo parująca benzyna będzie dodatkowym produktem do spalenia więc skuter może na początku trochę kopcić jeśli nie wysuszysz odpowiednio gąbki przez złożeniem.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

sebek1680 napisał:

Jedyny olej jaki mam w garażu to olej samochodowy. Czy on też się nadaje? Czy lepiej zakupić jakiś inny?

Samochodowy olej nadaje się do filtra powietrza, pamiętaj żeby po nasączeniu gąbkę dobrze wycisnąć.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie