Faspider F8, Romet 767 czy Kingway Fonero?

Witam ,
mam zamiar kupić nowy skuter do 3000 zł.
Są do wyboru trzy
-Faspider F8
-Kingway Fonero 4T
-Romet 767 2T
prosiłbym o opinie i te za i te przeciw :-)
ma to być pierwszy skuter do nauki jazdy dla 13-latki...
dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi,
pozdrawiam

Moim zdaniem Faspider i Kingway są za duże i za ciężkie dla 13-latki, 767 trochę mniejszy ale jak na naukę to chyba jednak nie to. No chyba, że ta 13-latka jest nad wiek duża i silna :). Poza tym Faspider widzę, że nie ma płaskiej podłogi, co dla mnie w tak małych skuterkach jest bez sensu. Do nauki najlepiej jakiś mniejszy, którego nie będzie szkoda jak się trochę poobija.

Poniżej masz dane tech. ze stron producentów (faspider z konkurencyjnego forum, dane od użytkownika tego modelu).

Fonero 4T

Długość (mm): 1985
Szerokość (mm): 680
Wysokość (mm): 1130
Waga (Kg): 98

Romet 767 2T

Długość (mm): 1870
Szerokość (mm): 700
Wysokość (mm): 1120
Waga (Kg): 88

Faspider F8

Długość (mm): 2025
Szerokość (mm): 703
Wysokość (mm): 1470
Waga (Kg)bez obciążenia: 100

Skuterki są do 3 tyś zł, więc nie będzie szkoda jak się trochę poobijają :-),a 13-latka naprawdę wyrośnięta , jak na swój wiek, prawie 14-latka , jak mówi o sobie :-)
Tak na poważnie , nie chciałbym kupować mniejszego , a żeby nie okazało się , że za chwilę będzie za mały i będzie trzeba wymieniać na większy, no i oczywiście chodzi o wygląd zewnętrzny skuterka...

W gusta ciężko wnikać, kobiece szczególnie... hehe. Ale może coś w stylu retro? Z tych trzech, które podałeś to Romet jest najbardziej dynamiczny i najmniejszy, choć nie mały, dzięki czemu łatwiejszy do opanowania. Wygląd sprawa indywidualna.

Może jakiś mały Peugeot np. Kisbee, Vivacity . Ale to raczej używki bo nowe są dość drogie. Albo Kymco Agility 4T ?

Weź coś stylu Romet 747, Keeway'a matrix'a, Routera sport 50s itd... Mam 747 Eco, a mały nie jestem jednak dobrze się jeździ nie jest wielką krową jak te co wymieniłas, a jest idealne :D

Styl retro nie podoba się , na początku miał być Zipp Pro 50 , tylko jak się okazało , że to biegówka i trudny do opanowania , jak na pierwsze moto , to wybór padł na skuter.
Ma być duży i wygodny...

Kymco Agility 4T

Kymco jest spoko , tylko miało być do 3 tyś , a tu trzeba dać 3600 min.

Zippa Pro 50 i Rometa 767 też za 3000 nie dostaniesz.

Zipp pro 50 nie aktualny, ale Romecik , proszę :

http://allegro.pl/skuter-romet-767-2t-2010-poekspozycyjny-i2917093189.html

No ja też chyba kupię tego Rometa ale tak taniego nie widziałem. Ale stary i poekspozycyjny to trochę głupio. Ja kupię najprawdopodobniej z 2012r. za 3400 zł.

romet jest całkiem ładny choć faspider też zły nie jest.z tych 3 wybrałbym rometa

Faspider to przecież podróba Peugeota JetForca .

Ja jeszcze nie jestem zdecydowany , a dlaczego po ekspozycyjny głupio ??

Ja nie wiem . Na początku myślałem że to z wystawy ale teraz jak myślę to chyba leżał w magazynie dłuższy czas. Może warto . Nie wypowiadam się. Romet jest fajny i chyba najlepszy z tego zestawienia. Ten Fonero wygląda jak Toros Fresco który jest tańszy. Może jeszcze Zipp Superray albo Zipp Vapor?

Albo Quantum R.

matol1798 napisał:

Albo Quantum R.

widzę , że mamy tutaj zwolennika Zippa ;-)

Dołożysz 600zł a będziesz miał spokój. A kupując te, które wymieniłeś to może potem jeszcze byś musiał grzebać w garażu, żeby to chodziło.
Na te wszystkie opowiadania producentów o gwarancjach to nie licz. Pic na wodę, fotomontaż.

kris2742 napisał:

matol1798 napisał:
Albo Quantum R.

widzę , że mamy tutaj zwolennika Zippa ;-)

Nie. Do tej kwoty nie ma zbyt wielkiego manewru więc staram się znaleźć coś pod wymagania które wcześniej podałeś :-)