Fabryczna blokada kierownicy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

Dziś zdarzyła się sytuacja że ynteligetnym inaczej panom przeszkadzał zaparkowany na chodniku skuter w dojeździe do klatki.

Zamiast więc przyjść i poprosić o przestawienie ynteligetni panowie postanowili go przenieść. Zapewne podnieśli go za płytę kufra i ZABLOKOWANĄ kierownice. Jest dość zimno a skuter lekki nie jest- 100kg.
    Po ich operacji blokada CYHBA nie działa już jak powinna (fabryczna jak widac i tak jest licha). Kiedyś było tak że kierownice przekręcałem w lewo i blokowała sie na sztywno.
    Teraz trzeba przekręcić kluczyk a kierownicą poruszać koło lewego skrajnego położenia i zaskoczy. Ale nawet jak zaskoczy to kierownicą można pokiwać tak na +/- 4cm a przy końcach tego ruchu opór jest miękki. I kluczyk wcale nie przekręca sie tak pewnie – z kliknięciem.
    Zastanawiam sie czy panowie zanim go nie podnieśli to nie walczyli chwile sądząc że blokady nie ma i czy czegoś nie wygięli.
    Jaka jest konstrukcja tego ustroistwa ?

guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

A może to była próba kradzieży

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

nie, sąsiad się wyprowadzał i to jakieś czopy proste z jego rodziny takie mundre.

pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3
    • 264Postów:

Tża bylo jednego i drugiego w morde strzelić

eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

Miałem taką akcję z poprzednim jednośladem. Niestety w miejskim ścisku i mentalności ludzi takich akcji się nie uniknie. Jedyne wyjście to dedykowane miejsce parkingowe.

lemonek
    Użytkownik
    • 20
    • 266Postów:

chyba bym takich skopał od razu… jak mi kiedyś w pracy chcieli zrobić kawał i schowali mi rower (który też kocham) do kasty z wiórami metalowymi to gościa pobiłem. coś we mnie pękło….

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

pEuGeOcIK napisał:

Tża bylo jednego i drugiego w morde strzelić

strzelisz w ryj męnde a odpowiadać bedziesz jak za pobicie człowieka. Zrobi się sprawa i jak ja udowodnię że to oni uszkodzili ?

W sumie moglem zadzwonić na pały i zgłosić uszkodzenie mienia choć też bym nic nie udowodnił. Tyle że by sie może czegoś nauczyli- aczkolwiek nie sądze.

Chinol_180
    Uczestnik
    • 2
    • 638Postów:

Jako, że moto mam jeszcze w proszku, to foto zostało właśnie zrobione i zapodane, tytułem:

Blokada ruchu kierownicy skutera (na przykładzie dużego chinola GY6 152 QMI).jpg

Materiał poglądowy więc jest, można debatować nad tym dalej, a jak to już jednak rozbierzesz, to przy okazji sprawdź sobie luzy na łożyskach główki ramy (nadmierne luzy wypada skasować), niech to się nie omyka tak jak to było w tej mojej zakupionej używce (wyraźnie tutaj widać, że było szarpane kierownicą na aktywnej blokadzie).

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

dzięki
    ale ja rozumiem że tam to na samym końcu -najniżej- to już rura kolumny kierownicy i tam jest jeszcze dziura na bolec tylko teraz jest ustawione tak że jeszcze jej nie widąć?
    Ale piszesz że ustawione jak do blokady..Czyli bolec wchodzi tylko w podłużny otwór? Bo jeżeli tak to kierownica zablokowana nie ma prawa sie kiwać. a u mnie sie kiwa. Wiec coś chłopcy jednak zniszczyli.
    Może wypracowali element z podłużnym otworem na którym u ciebie widać to nadgryzienie z boku

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Bez rozkręcenia się nie obejdzie, mi to bardziej wygląda na uszkodzenie mocowania stacyjki niż wyrobiony wpust.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

kur..a, przez takich przypałów mam się bujać na chodniku na mrozie ze skuterem…

Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:

Można było namówić jakąś koleżanke [albo kolege:)] żeby zeznali przy psach, że „widział/a” jak podnoszą i szarpią kiere, i może miśki by uwieżyły, i coś byś jakoś może tam coś zarobił:)

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 729Postów:

nie zarobił bym. Skuter jest na firme, płacony w leasingu z innymi rzeczami. Wiec nawet jakbym się naszarpał to najwyżej by firma leasingowa zarobiła. Ja bym się przy tym tylko nachodził.

Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:

a to chyba że tak

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button