Elyseo 50 2001 rok, nie wkręca się na wysokie obroty.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    bobek19
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

Witam serdecznie użytkowników i czytelników forum.
    Mam problem jak w tytule-mianowicie moja ela 50cm 2T przestal sie wkrecac na obroty,na wolnych chodzi idealnie i odpala tez bez zarzutu…
    Opisze jakim to dziwnym trafem przestala chodzic-pewnego dnia przyjechalem do domu wieczorem i do ostatniej chwili chodzila idealnie,zaparkowalem ja w garazu,tam spedzila cala zime.Po zimie chcialem ”wymiesc jej pajaki z wydechu” miala problem z odpalenim,ale naladowalem aku,troche tez po kopalem i odpalila,po chodzila na wolnych z 10 minut w koncu chcialem sie przejechac a tu nic-po dodaniu gazu tylko ”prym prym prym” i zero mocy.
    Do tej pory przczyscilem styki w module pod owiewkami,dwa razy czyscilem i wydmuchalem gaznik,nalalem nowego paliwa,wyczyscilem filtr powietrza i NIC NIE POMOGLO.Macie moze jakies pomysly???

guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

Pobiera lewe powietrze prawdo podobnie przy gazniku z filtrem ta gumka ja tak miałem przy swojej eli

bobek19
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

guliwer55 napisał:

Pobiera lewe powietrze prawdo podobnie przy gazniku z filtrem ta gumka ja tak miałem przy swojej eli

Juz tam wlozylem oring i dalej to samo ;-( a czy to moze byc modul winny?

guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

Wyjmij filtr powietrza tą gąbkę i odpal zobacz jak działa

bobek19
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

guliwer55 napisał:

Wyjmij filtr powietrza tą gąbkę i odpal zobacz jak działa

Też już tak robiłem i bez zmian…
    W koncu braklo mi argumentow i zdjalem glowice i wyjalem cylinder-no i okazalo sie ze nie wiadomo dlaczego,cylinder jest przytarty i gorny pierscien jest zapieczony.Wiec zamowilem caly nowy zestaw tlok,cylinder,pierscienie i sworzen.
    Mysle że to byla przyczyna.
    Dziekuje i pozdrawiam-temat raczej do zamkniecia 😉

degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

Jeśli cylinder choć trochę zardzewiał (a to czasem się zdarza, w końcu to tylko żeliwo) rdza mogła spowodować takie zniszczenia (przytarty cylinder). Dlatego warto pod świecę dać trochę oleju i lekko nacisnąć na kopniak, wtedy mamy pewność że cylinder na następny sezon będzie w dobrym stanie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button