ELFMATIC G3

Czy mogę tym olejem zalać moją przekładnię w skuterze? Aktualnie jest zalana olejem który ma 33tyś km! :(!! Myślę że on nie mogę zaszkodzić i przeczytałem jedną wypowiedź na innym forum.

"Mi spadły osiągi przez przepracowany olej w przekładni zalałem olej Elf ElfMatic G3 do skrzyń automatycznych i chodzi świetnie i poprawiło mi to przyspieszenie."

Myślę że lepiej zalać takim olejem i już nie katować skrzyni. Poprzedni właściciel tego zaniedbywał no i ja tak naprawdę też powinienem zmienić. Proszę o pomoc dotyczącą tego oleju. Tylko nie dawajcie innych propozycji, innych olei. Proszę o wypowiedzi "Tak, można tym olejem zalać przekładnię skutera." bądź "Broń Boże! Nie rób tego!" :) A dodam że to jest olej do przekładni automatycznych (czerwony jest).

Do przekładni skutera to raczej któryś z tych:

http://kymcosklep.bazarek.pl/category/35379/oleje-przekladniowe.html

Ten co podałeś jest do automatycznych skrzyń samochodowych.

Ale co mu może się stać? Lepiej taki zalać i na nim jeździć niż wlec się dalej na starym. Dodam że jak zrobiłem dziś 13km z prędkością 55km/h to przekładnia była bardzo gorąca.. A żeby teraz specjalny do skutera kupić nie mam jak ;/

szukałem tu lepkości: http://www.elf.com.pl/bhp/ELFMATIC%20G3.pdf
ale nie znalazłem
ja na twoim miejscu wlałbym

Również zaraz wleję. Użytkownik innego forum wlał go do swojej Aprili i chwalił więc ja zrobię to samo z moją Atalką :) Dzięki.

chyba każdy olej byłby lepszy niż ten co przejechał już 33 tys km- pewnie będzie niezłe bagno

a jakbyś miał wybór- to polecam zwykły hipol przekładniowy do auta z reala za 13 zł

do przekładni to byle jaki olej bedzie pasował

kiedyś poprosiłem gościa z magazynu IKEA o "byle jaki sznurek"
a on mi na to: "u nas nie ma <<byle jakich>> są same porządne" :-D

Haha, "IKEA TY TU RZĄDZISZ" trzeba było się uprzeć że chcesz tylko i wyłącznie byle jaki :)

Dobra co do oleju to wyglądał tak (na dodatek nie było tutaj 90 ml tylko jakieś 75-80 a powinno być 90ml):

Przejechałem teraz na nowym oleju ok 12km z prędkością ok 55km/h i jest ok :) Ale i tak przekładnia jest gorąca po takiej odległości więc to nie wina oleju :D

Uuuu czarny jak smoła naprawdę był nieźle zdegenerowany ten olej.Co do przekładni- choćbyś się zesrał to przekładnia i tak będzie gorąca.Wczoraj zmieniłem olej w silniku i pojechałem kilometr się przejechać by się rozprowadził po silniku i ewentualnie dolać.Przekładnia po powrocie na podwórko była gorąca,że nie da się ręką trzymać.A ty mówisz o 12 km ...

roomcajz napisał:

kiedyś poprosiłem gościa z magazynu IKEA o "byle jaki sznurek"
a on mi na to: "u nas nie ma <<byle jakich>> są same porządne" :-D

Hehe, a jak ;D Nie no, śmiesznie to musiało wyglądać ;D

TERMIT_PL napisał:

Uuuu czarny jak smoła naprawdę był nieźle zdegenerowany ten olej.Co do przekładni- choćbyś się zesrał to przekładnia i tak będzie gorąca.Wczoraj zmieniłem olej w silniku i pojechałem kilometr się przejechać by się rozprowadził po silniku i ewentualnie dolać.Przekładnia po powrocie na podwórko była gorąca,że nie da się ręką trzymać.A ty mówisz o 12 km ...

Chciałem tylko wiedzieć :)

Ja stosuję ten olej i jestem zadowolony. Ale myślę, że gdybym wlał jakikolwiek inny to nie odczułbym różnicy.