! Forum Serwis ELFMATIC G3

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 8 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #36774 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Czy mogę tym olejem zalać moją przekładnię w skuterze? Aktualnie jest zalana olejem który ma 33tyś km! :(!! Myślę że on nie mogę zaszkodzić i przeczytałem jedną wypowiedź na innym forum.

„Mi spadły osiągi przez przepracowany olej w przekładni zalałem olej Elf ElfMatic G3 do skrzyń automatycznych i chodzi świetnie i poprawiło mi to przyspieszenie.”

Myślę że lepiej zalać takim olejem i już nie katować skrzyni. Poprzedni właściciel tego zaniedbywał no i ja tak naprawdę też powinienem zmienić. Proszę o pomoc dotyczącą tego oleju. Tylko nie dawajcie innych propozycji, innych olei. Proszę o wypowiedzi „Tak, można tym olejem zalać przekładnię skutera.” bądź „Broń Boże! Nie rób tego!” 🙂 A dodam że to jest olej do przekładni automatycznych (czerwony jest).

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
    #36776 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Do przekładni skutera to raczej któryś z tych:

http://kymcosklep.bazarek.pl/category/35379/oleje-przekladniowe.html

Ten co podałeś jest do automatycznych skrzyń samochodowych.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #36777 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Ale co mu może się stać? Lepiej taki zalać i na nim jeździć niż wlec się dalej na starym. Dodam że jak zrobiłem dziś 13km z prędkością 55km/h to przekładnia była bardzo gorąca.. A żeby teraz specjalny do skutera kupić nie mam jak ;/

#36779 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

szukałem tu lepkości: http://www.elf.com.pl/bhp/ELFMATIC%20G3.pdf
    ale nie znalazłem
    ja na twoim miejscu wlałbym

#36783 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Również zaraz wleję. Użytkownik innego forum wlał go do swojej Aprili i chwalił więc ja zrobię to samo z moją Atalką 🙂 Dzięki.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #36786 Odpowiedź
    roomcajz
    Użytkownik

chyba każdy olej byłby lepszy niż ten co przejechał już 33 tys km- pewnie będzie niezłe bagno

a jakbyś miał wybór- to polecam zwykły hipol przekładniowy do auta z reala za 13 zł

#36787 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

do przekładni to byle jaki olej bedzie pasował

Router WS 50 2013
    #36788 Odpowiedź
    roomcajz
    Użytkownik

kiedyś poprosiłem gościa z magazynu IKEA o „byle jaki sznurek”
    a on mi na to: „u nas nie ma <<byle jakich>> są same porządne” 😀

#36793 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Haha, „IKEA TY TU RZĄDZISZ” trzeba było się uprzeć że chcesz tylko i wyłącznie byle jaki 🙂

Dobra co do oleju to wyglądał tak (na dodatek nie było tutaj 90 ml tylko jakieś 75-80 a powinno być 90ml):

Przejechałem teraz na nowym oleju ok 12km z prędkością ok 55km/h i jest ok 🙂 Ale i tak przekładnia jest gorąca po takiej odległości więc to nie wina oleju 😀

#36799 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
    TERMIT_PL
    Użytkownik

Uuuu czarny jak smoła naprawdę był nieźle zdegenerowany ten olej.Co do przekładni- choćbyś się zesrał to przekładnia i tak będzie gorąca.Wczoraj zmieniłem olej w silniku i pojechałem kilometr się przejechać by się rozprowadził po silniku i ewentualnie dolać.Przekładnia po powrocie na podwórko była gorąca,że nie da się ręką trzymać.A ty mówisz o 12 km …

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
Odpowiedz do: ELFMATIC G3
Informacje o Tobie: