Elektryka czy zapłon? Diagnoza

Witajcie. Mam Elystara z 2005 roku wersja gaźnikowa. Kupiłem od gościa ktory sprowadza je z zagranicy i po kilku dniach skuter zaczał ciężko odpalać aż w końcu przestał. Teraz stoi i jak próbuje go odpalić to tylko warczy warczy jakby chciał a nie mógł. Rozruch kręci a nie zaskakuje. Wujek mówił ze świece zalewa ,ale problem może leżeć też po stronie elektryki. Ale on sie na tym nie zna ;) Co to może być?

P.s Przestrzegam wszystkich, nie kupujcie sprowadzonych skuterów które nie jeździły ani razu po Polsce, teraz okazuje sie ze kupiłem kota w worku :/

Oddaj go do tego gościa... Z tego co się orientuje masz chyba 14dni na zwrot towaru

To raczej odpada... gościu wyjechał zza granicę

no to zadzwoń do tego gościa

No tak jakiś niezły cwaniak chyba jak sprzedaje towar z ukrytymi wadami i potem wyjeżdża za granicę...
Najlepiej idź do rzecznika praw konsumenta i niech Ci poradzi co zrobić.

mechnik samochodowy mówiuł ze nie jest źle, kilka czesci do wymiany i bedize chodził. Tylko co z tym odpalaniem? co to moze być?

to że skuter nie mali może być spowodowane pre stator, impulsator, cdi, cewkę zapłonową, przewód wysokiego napięcia lub świecę to są elementy od strony elektryki lecz martwi mnie fakt e skuter palił coraz gorzej. Na początek zmierz mu kompresje i napisz wynik.

O widzę, że mamy nowego użytkownika, który chcąc zareklamować profesjonalny serwis ;) Witamy.

trucker8715 wyjmij świecę, i obacz jakiego jest koloru, czy jest sucha, czy mokra. Wyczyść ją, włóż do fajki, przyłóż do ramy, i zakręć rozrusznikiem. Sprawdź czy jest iskra, czy jest dość mocna, oraz czy nie przerywa.

Witam i dziękuję za powitanie :)

Jak zarejestrowałeś ten skuter?
Dostałeś fakturę VAT?
Zrobiłeś mu obowiązkowy przegląd techniczny?
Jeśli sprzedawca ukrył wady, masz prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.

@izdebski12 iskra jest a skuter nadal nie odpala :/

@benekpe Zarejestrowałem poprzez dokumenty które dostałem od gościa. Faktury VAT żadnej nie dał bo on kupuje od ludzi zza granicą ,przywozi do Polski i sprzedaje. A przegląd techniczny facet zrobił bez skutera tzn jakoś na lewo co mnie zdziwiło ,bo albo chce szybciej załatwić formalności albo coś ukrywa :/

proszę o odpowiedzi zaangażowanych użytkowników...