Elektroniczny licznik do skutera …

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Elektroniczny licznik do skutera …

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Robię takie coś.

[center:9c656e0d3c]

[/center:9c656e0d3c]

Podstawowe funkcje to pomiar prędkości, dystansu, obrotów, stan paliwa w zbiorniku, zegar, napięcie w instalacji, temperatura oleju lub/i cieczy chłodzącej, jakieś przebiegi dzienne, średnie prędkości i takie pierdoły. Z czasem przyspieszenia i inne pomiary.
    Mam kilka pomysłów ale jak zawsze mało czasu.

Tytułem eksperymentu dołożyłem też blokadę elektroniczną odcinającą zapłon do chwili podania poprawnego kodu.

[center:9c656e0d3c]

[/center:9c656e0d3c]

Podpowiedzcie co jeszcze mógłby taki licznik robić bo może jest coś potrzebnego o czym zapomniałem.

PC

Anonimowy

Napisałeś temperaturę oleju, a nie dopisałeś stanu ilości.
    Ogólnie fajny pomysł, na jakim etapie już jesteś? Opisuj ładnie postępy w pracach, życzę powodzenia;)

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież

Anonimowy

Poziom oleju! A czujnik to skądł W samochodach mierzy się poprzez pomiar pojemności drutu zanurzonego w oleju. Tu się raczej nie da.

Komputerek jest w fazie testu ale układu elektronicznego. W skuterach instalacja elektryczna nie jest doskonała i szaleją zakłócenia. Póki co nad tym pracuję. Sam soft to pryszcz.
    Tu jest opis innego mojego komputerka. Pod koniec dodałem jeszcze inspekcję serwisową i parę mniej istotnych bajerów, których nie ma w opisie.

PC

Anonimowy

Nie zły bajer a jak zrobisz by mierzył prędkość?? Dasz czujnik jak w rowerowych licznikach??

Anonimowy

Kontaktron rowerowy nie da rady. Za mała średnica kół + duża prędkość = za dużo impulsów. Kontaktron może się nie domykać poza tym występuje zjawisko dragania styków. Musi być hallotron. Ale to żaden problem. Hallotrony są w wentylatorkach komputerowych.

PC

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Anonimowy

Heh a potem co sprzedaż takich bajerów ? xP

Anonimowy

kdekarz123 napisał:

Heh a potem co sprzedaż takich bajerów ? xP

Ja bym kupił takie cudo :569:

Anonimowy

Dla tych co mająkiere BMX to by było świetne rozwiązanie, a jak byś miał też w ofercie obrotomierze, wyglądające estetycznie to też bym był zainteresowany 😀 albo jeszcze z termometrem… dobra ^^ Ogólnie to fajnie, że ktoś sięinteresuje scootami też z tej strony ;]

Anonimowy

Licznik robię dla siebie ale nie mogę zamówic jednej płytki bo nawet proces technologiczny wytwarzania obwodow drukowanych na to nie pozwala. Poza tym to badzo kosztówne. Więc późniejsza sprzedaż to jakby skutek uboczny. I nie chodzi o jakiś zysk tylko zmniejszenie kosztu. Gdybym robił to z myślą o zarobku to bym to źlecił w Chinach, byłoby 5 funkcji na krzyż i nie pytałbym o to co jeszcze dołożyć. A tak moze ktoś chce, żeby się wyświetlało zdjęcie jego dziewczyny.

PC

Anonimowy

Można zrobić super bajerancką płytke tylko takak ekskluzywna będzie droga i kupi je kilka osób 😛 a tanią kupi więcej czyli w sumei więcej $$ się zarobi ^^ Widziałem kiedyś jak się takie płytki robi – fajnie to wygląda ^^

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie