Elektroniczna blokada prędkości.

Witam wszystkich. Chciałbym odblokowac swojego peugeota i mam możliwość zamontowania elektronicznej blokady prędkości. I tu moje pytanie czy jak np. będę miał wypadek z włączoną blokadą to nikt się nie będzie czepiał? Ogólnie czy taka blokada to dobry pomysł? Bo męczy mnie 50 km/h a przy kumplach na odludziu chciałbym trochę poszaleć.

dlaczego optymistycznie zakładasz że jak przydzwonisz jednośladem a już na pewno jak przydzwonisz jadąc 60 czy 80 z wyłączoną blokadą to będziesz jeszcze w stanie dowlec sie do skutera i włączyć blokadę?
każdy rzeczoznawca zresztą określi taką blokade pod palcem jako zbyt łatwą do włączenia i wyłączenia i założy że jednak jechałeś odblokowanym.Co innego jakbyś ją miał np w schowku lub w innym trudno dostępnym miejscu, wymagałaby kluczy..itd
Taka blokada na moduł to jest dobra jak cie policja złapie na pograniczu 50-60km i zaczną się przyglądać lub beda chcieli zweryfikować osiągi.
jest kilka patentów na taką blokade "na testy" dla diagnostów ale nie moge napisać na forum publicznym. Ale wtedy bez rozłożenia skutera do drutów nikt sie nie połapie.

no ale jak nastawię blokadę na 50 km/h i zamontuję ją koło aku

a w jakich okolicznościach planujesz ją uruchamiać ?

Moim zdaniem taka blokada powinnawłączać się automatycznie gdy skuter osiągnie pozycję horyzontalną lub przywali w coś (odpowiednik czujnika uderzeniowego w samochodach). Gdy się leży matrwym lub półżywym na asfalcie nie myśli się o żadnych wyłącznikach.

No ja włączałbym ja gdy jeździłbym po drogach publicznych. A włączałbym gdzieś na pustej drodze. Ale czy taka blokada jest dozwolona zamiast seryjnych?

Raczej nie jest. Nie powinno się mieć możliwości łatwego wyłączenia blokady w każdej chwili.