El Lider 125 - ktoś widział, słyszał, wie coś?

Cześć.
Czy ktoś z Was miał bliższy kontakt z tym modelem > Toros El Lider 125 < , lub może coś o nim bliższego powiedzieć?
Na YT są ze dwa czy trzy filmiki po PL i jeden podobny pojazd z RU, ale żadnych konkretów. W necie też tylko Copy-Paste ze strony producenta. Fajnie jakby odezwał się posiadacz takowego albo ktoś kto na tym jeździł i coś może powiedzieć.

ha masz szczescie ja jezdziłem a ze mamy te same obecnie skutery( grande ) to bedzie łatwiej. wiec tak.
Jeszcze wiekszy i ciezszy :P
jeszcze wieksza jeszcze wygodniejsza kanapa
125 rusza znacznie lepiej od mojej 90 mimo ze jest ciezsza , predkosc maksymalna z jaką jechałem jto 90 licznikowe ,dałby rade jeszcze troche szybciej , podłoga jest wieksza na szerokosc i posiada z boków takie ala trujkaty - lepsza ochrona na deszcz, piekne swiatła + ledowe postojowe i full led z tyłu.
Ps sprzedaje te skutery ^^ -( pracuje w sklepie ktory ma je w ofercie ale ja jestem na innym dziale , chodz w zeszłym sezonie sprzedałem 3 :P ) a tak serio to jezdziłem nim i fajna maszyna (dla mnie) lubie duze kanapy , o przeciskaniu sie w korkach zapomnij, nie jest to maszyna szybka, nie jest to maszyna o szokującym przyspieszeniu , tzr 50 cie zje 2 suw .
Jest to natomiast maszyna szalenie wygodna , duza ale latwo sie ja prowadzi , fajnie sie nia slalomik robiło :D , moc tej maszyny jest wystarczajaca na miasto , z trasa jak chcesz ejchac powiedzmy 100 to bardzo słabo nie da rady, dluzej katowac go bedziemy.

Może by nam Dziadek z Kielc co opowiedział? To chyba najznamienitszy użytkownik tegoż chińskiego pomiotu. Dane mogą tylko być przekłamanie, bo jak sam zeznał (pod niewielkim przymusem), grzebnął go był swą chinoloną łapką. Biedaczyna nigdy już do siebie nie dojdzie :P

Ooo, dzięki za fajne wpisy. Wreszcie coś konkretniejszego :-)
Widziałem go 1-wszy raz w zeszłym roku w Szklarskiej Porębie; przyjechała nim jakaś babeczka. Bardzo mi się podobał(a) ;-), ale z wrażenia nie zdążyłem doczytać się marki i modelu. Od jakiegoś czasu go wreszcie znalazłem w necie. Muszę takiego gdzieś namierzyć w jakimś sklepie/komisie etc. żeby samemu go sobie bliżej pooglądać. Biały jest śliczny.
Czemu piszesz że *nie poprzeciskasz się w korkach*? Aż taki szeroki? 8-O
No nic, może mi palma odwali i się przerzucę na 125? :-)

Na korki jest spoko. 73 cm szerokości to żadna ekstrema.
Ponieważ rozpoznaje znajome gabaryty i elementy to stwierdzam że to kolejna wariacja na tzw dużej chińskiej ramie - czyli większy z tych mniejszych - coś typu Junak 607, Romet RXL, Quantum R i podobne.. ale jednak bliższe rozmiarami 608. czyli nie ten max co robią na tej ramie. Tyle że z nowymi lampami i nowymi zegarem.

Super, kolejne informacje - dzięki.
Co do licznika, to widziałem w necie fotki wersji takiej zwykłej (szybkościomierz i wskaźnik paliwa), ale też ktoś pokazał wersję z obrotomierzem analogowym, cyfrowym szybkościomierzem licznikiem i wskaźnikiem paliwa i kontrolkami oleju, rezerwy etc. W sumie ta druga opcja jest lepsza dla oka, ale pewnie gość sam zmienił zegary bo wszędzie tylko wersja pierwsza.
Czy Toros to jakaś *odmiana* Zipp'a? Bo czasami trafiam na informację że to *Toros ElLider*, a czasami *Zipp Toros El Lider*. To ta sama f-ma?

to ta sama fabryka niewątpliwie :)

Mniemam, że Zulu coś cię naprowadzi w tym temacie, bo u niego we wątku było to już kiedyś wklepane. Jak on nie ma nadzoru nad swoimi ^archiwaliami^ tutaj, to kto taki nadzór ma?
*
Stary już jestem i mnie się nie chce klepać kolejnych, a takich samych postów... całkiem po próżnicy. Jak pęka jakiemu potrzebującemu ^czteropak^ Polo-Kokty ze wskazaniem na mnie, to się coś tam może nadal i udzielę ku niemu. Inaczej... no way. ;P

Pomiotu? Uuu.
^
Łysy, a spuścił ci ktoś kiedyś olej z tego twojego... ^siateczkowego filtra oleju^ w tym twojem... SMARKU?
Albo wziernikiem pod podziałkę poziomu smarowidła, tego zalegającego tam zawsze, a podobno najlepszejszego z najlepszych, bo wyłącznie ^motulowego^... lejkem piasku całą garść nasypał?
*
Gwarancji od teraz już nie masz, bo gwarancja takich przypadków nie obejmuje. ;P
^
Wychyl tam jednego głębszego i za moje zdrowie, bo widać, że i tak pijesz. A jak się już potem wyśpisz, to i tak pijesz. Ku mnie, albo ku inszym jakimś. ;-)))

Ech... Ty jednak upierdliwa dziadyga się z wiekiem robisz.
Ja rozumiem, że Ci się nie chce, jak kolejny młody zadaje głupawe pytanie po raz tysiąc pięćsetny,.
Ale tak potraktować starego forumowicza...? Nieładnie... :-(
Pewnie koty tak mają, leją na wszystko i wszystkich.
*
CHIŃSKI POMIOT dotyczył skuterów, żebyś się za bardzo nie spinał.
Ciebie dotyczyło (w tamtym wpisie) NAJZNAMIENITSZY UŻYTKOWNIK, ale teraz to już się waham.

Łysy, masz rację. Już lajkuję twój profil. Zawsze wiedziałem, że jesteś z maluczkimi. Maluczcy chyba o tym wiedzą?
*
Nie wiem, ale może być ciekawie. ;P

Zacznijmy od nowa. Czasem lepiej jest kłamać. W opór. ;/

Wiedzą.
*
Jesteś jedynym tu praktykującym posiadaczem El Lidera, liczyłem jednak na jakieś prospołeczne odruchy, ale (niestety) kocią naturę pokazujesz na każdym kroku. Szkoda.

Zipp Jest wlascicielem Toros , tak jak Romet I router , router to marka rometa, ten moto jest dostepny w jednej sieci mediaexpert oraz sklepie internetowym electro.pl.
co do przeciskania sie nim w korkach , on jest wiekszy od rometa grande , szerszy , dłuższy wyższy, ja tam bym nie próbował ale jak sie samochody ladnie ustawia to da rade .

jest minimalnie większy od Grande RXL ale np nie jest większy od Junaka 607 a junakiem swobodnie się jeździ

Zulu napisał:
*
Jesteś jedynym tu praktykującym posiadaczem El Lidera, liczyłem jednak na jakieś prospołeczne odruchy, ale (niestety) kocią naturę pokazujesz na każdym kroku. Szkoda.

^
Koty już tak mają, dziubku. ;-)
*
A co tutaj opisywać?
Jak poprawisz po tych ^żółtych rączkach^ ich chińską robotę, to nawet... pali, pije z umiarem i koło ucha nie trzeszczy.
I rowa dzielnie wozi. Albo i dwa. ;P
^^
Nasz kolega słabo się z tym tematem wstrzelił, bo obecne... 4 koła papierów, to nie są już całe 3 koła.
A za tego dodatkowego tysiaka, to masz już cały kolejny nowy silnik GY 6 z cylkiem 150 ccm. No... całe 1.066 zeta. Z wysyłkom. ;-)
^^^
Czy ja go ostro pałuję? Ja go pałuję ile wlezie (i to na... Lotosie 10W40), bo... pierścienie to całe 12 zeta, cylek kpl. 76 zeta, wał korbowy 90 zeta, pasek 20 zeta. Wydatków, a wydatków. Normalnie, aż kredytu mi brakuje. ;P

Kot z ludzką twarzą... Łaskawy Pan, normalnie :-)

Nie ma... Łyskacza, to i kota nie ma. ;-)
^
Kot w klatce jest bardziej... prospołeczny. ;P
*
Można też jeszcze bardziej... prospołecznym być. :-)))
^
http://wszystkookotach.pl/w-jakim-wieku-kastrowac-kota/

Dziadek_z_Ki... napisał:

Zulu napisał:
*
Jesteś jedynym tu praktykującym posiadaczem El Lidera, liczyłem jednak na jakieś prospołeczne odruchy, ale (niestety) kocią naturę pokazujesz na każdym kroku. Szkoda.

^
Koty już tak mają, dziubku. ;-)
*
A co tutaj opisywać?
Jak poprawisz po tych ^żółtych rączkach^ ich chińską robotę, to nawet... pali, pije z umiarem i koło ucha nie trzeszczy.
I rowa dzielnie wozi. Albo i dwa. ;P
^^
Nasz kolega słabo się z tym tematem wstrzelił, bo obecne... 4 koła papierów, to nie są już całe 3 koła.
A za tego dodatkowego tysiaka, to masz już cały kolejny nowy silnik GY 6 z cylkiem 150 ccm. No... całe 1.066 zeta. Z wysyłkom. ;-)
^^^
Czy ja go ostro pałuję? Ja go pałuję ile wlezie (i to na... Lotosie 10W40), bo... pierścienie to całe 12 zeta, cylek kpl. 76 zeta, wał korbowy 90 zeta, pasek 20 zeta. Wydatków, a wydatków. Normalnie, aż kredytu mi brakuje. ;P

I takie właśnie tzeba mieć podejście do chińczyka bo remont kosztuje mniej jak dobra popijawa z kumplem bo jak z dwoma to i tunig w to wejdzie:D

Jeden mały haczyk: Chinol i Ty rozkładacie te cuda na części i składacie lewą ręką, pijani i po ciemku. Niestety nie każdy tak ma. Berg sprawia wrażenie, że jedną ręką i po pijaku już by prawie radę dał :-)))