dzwon wzmacniany do peugeota

Witam
mam pytanie powymieniałem kilka rzeczy w skuterze kupiłem go na jesieni

peugeot elystar 50 cm gażnik 2010 rok

opony michelin CITY GRIP
wariator malossi
rolki 8,0 gr malossi
pasek polini wzmacniany
gaznik sportowy naraku 17,5
dysza 80 dellorto
wydech sportowy naraku
sprzeglo seryjne nowe

mysłałem nad dzwonem
który polecacie najtańsze po 100 są

DZWON SPRZĘGŁA POLINI SPEED BELL D.107MM
Dzwon sprzęgła Tec Wingbell d.107mm
Dzwon sprzęgła Malossi d.107mm,

i nie wiem czy sprzęlo wymieniać na sport czy zostawić seryjne

cylindra na razie nie wymieiniam na 70

A jak się rozpędza ten skuterek na rolkach 8.0 i ile ci leci na v-max.

rozpedza się powoli do 75km czasami 80
50 ki chyba tyle wyciagaja jeśli chodzi o peugeota elystara on 100 wazy i ja też prawie 100

na poczatku jak zimny to musze dać manetke do konca gazu zeby ruszył ale w peugeotach to chyba tak jest podobno potem już normalnie jak się rozgrzeje szybko rusza

Weź te rolki zmień na 5g. 8 gram w seri poj…ło :slight_smile: Ja mam polini dzwon w 70 zajebiście trzyma sprzęgło. Ale czy do seri 50 cc warto zmieniać dzwon to sam nie wiem no chyba że się boisz tego obecnego lub może jest już przytarte. Zmień rolki na 5 g i spreżynki sprzęgła na 1500+

‘podobno potem już normalnie jak się rozgrzeje szybko rusza’ Tak jest z wiekszością silników.

czekam na plusowa temperature to powymieniam bo jezdżę cały rok jak sniegu nie ma i jest na plusie
mam rolki 5 gram ale nie zakładałem jeszcze najlzejsze to 6.5 g zakładałem ale

wysokie obroty i tak jak by sie slizgał na starcie było pędkoś 70 km
dzwon jest stary sprzęło nowe

Sprężynek nigdy nie wymieniałem w sprzęgłe centralna tak ale nie mogłem dostroić wszystkiego i az mi sie sprzęgło spaliło razem z dzwonem dlatego pozostaje na oryginalnym
ale jeżeli spreżynki sprzęgła na 1500+ coś pomogą to mogę je założyć i rolki 5 gram ale bez centalnej centralna oryginał

Czaki,peugeoty (te nie na minarelli) lubią ciężkie rolki. Tam gdzie z jakims wario do minarelek/chinarelek idą w zestawie rolki 5.5-6g to w wersji dla peugeotów często są z rolkami 9-11g.

u mnie w peugeocie po wielu próbach najlepiej mu idzie na 8 do 9 gramach wyższych nie zakładałem jeszcze ale na niżśzych nie idzie mu właśnie