Dziwny nagly spadek mocy w T4 GY6 50cc. Video YT.

Witam.
Problem pojawil sie gdy zerwal sie pasek.
Po wymianie silnik stracil totalnie moc.
Wymienilem cylinder z tlokiem,ktory byl juz delikatnie przytarty.
Probowalem z gaznikiem od 150cc i CDI z 150cc,wymiana cewki wysokiego napiecia tez nic nie pomogla.
Rozkladam rece.
Nagralem film jak sprawa wyglada.

http://youtu.be/_Z5ni9yuPOg

Po odpaleniu (nawet nie ma z tym wiekszego problemu) silnik nie wkreca sie na obroty.Jesli juz uda sie po dluzeszej wkrecic to i tak nie ma sily jechac.
Sil mi na niego brak.Chyba sciagnie pasek raz jeszcze aby zobaczyc czy na sucho sie kreci.
Jesli jednak nic to nie da to zwracam sie do Was z prosba o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu.
Z gory dziekuje.

To jeszcze zrób tak, żeby film był 'publiczny' :)

może jak ci pasek strzelił, to zawory się przestawiły(?)lub zapłon sprawdź to

Lukario napisał:

może jak ci pasek strzelił, to zawory się przestawiły(?)lub zapłon sprawdź to

Hahaha, rozrząd w skuterze na pasek ? Chłopie pomyśl ..

Pasek masz aby na pewno odpowiedni ?

A skladales rolki po wymianie paska? Pewnie gdy sie zerwal pasek to rolki sie wysypaly i zablokowaly wariator no i wariator caly czas pracuje na max otwartym..

aras- chodziło mi o to,że jak pasek napędowy strzelił, to od nagłej zmiany obciążenia i prędkości obrotowej silnika być może się coś rozregulowało ;)

Witam.
Dziekuje za odzew.
Film juz powinien byc dostepny (pomieszalem w ustawieniach,sorki).
Wiec jesli chodzi o pasek,kupiony zgodnie z numerami poprzedniego,zreszta porownujac oba byly takie same.
Walki-nie sciagalem talerzyka napedowego,pasek nalozylem bez jego sciagania.Nie pytajcie sie jak. :) Wszystko chodzi swobodnie,talerzyki rozszezaly sie i sciskaly bez wiekszych problemow.
Glowica i zawory sprawdzalem pod katem szczelnosci i pekniec miedzy gniazdami.Zwory poustawiane ksiazkowo.
Czy myslicie ze walki i pasek moga az tak bardzo spowodowac spadek mocy aby silnik nie mial sily sie rozpedzic nawet stojac na nozce?
Raz jeszcze dziekuje za pomoc i zapraszam do obejrzenia filmu z praca silnika.

http://www.youtube.com/watch?v=_Z5ni9yuPOg

Lukario napisał:

aras- chodziło mi o to,że jak pasek napędowy strzelił, to od nagłej zmiany obciążenia i prędkości obrotowej silnika być może się coś rozregulowało ;)

To sie stalo przy malej predkosci,nie bylo wiekszego zerwania a silnik po zerwaniu chodzil jeszcze normalnie.

Rolki sie wysypaly po zerwaniu.

Tylko to powodowaloby brak mocy?
Az sie wierzyc nie chce. :)
Dzieki za odpowiedz.
Jutro biore sie za rozbieranie jak uda mi sie kolo zebate zablokowac. ;)
Raz jeszcze dzieki.

No tak bo wariator jest na maxa otwarty a 4t 50ccm to mocy zbytnio nie ma i to przelozenie nie pozwala sie rozpedzic.

Domino,jestes wielki.
Po trudach z odkreceniem kola paska zobaczylem wszystkie wysypane rolki.
Po wlozeniu na miejsce skuter ruszyl z miejsca.
Masz u mnie piwo.
Wielkie dzieki raz jeszcze.
Temat do zamkniecia.