Dziwny dźwięk Yamaha Majesty 400

Witam .
Jakiś czas temu kupiłem yamaha majesty 400 2004 rok . Ala w tym miesiący zacząłem słyszeć metaliczne skutnieci3 od strony <u>wariatora</u> i okolic nie wiem skąd dokładnie. Dzieje się to podczas gdy ruszam jak i gdy skuter wrzuca na luz jak można to tak nazwać. Moz3 tu ktoś pomoże

pomoże zdjęcie pokrywy napędy i pooglądanie wtedy sytuacji, sprawdzenie stany rolek i luzów elementów.
A najlepiej postaw go na nózke centralną i postaraj sie zlokalizować źródło.

Metaliczne ^stuki^ w YP 400, zazwyczaj występują podczas… spinania napędu na sprzęgle bezwładnościowym/odśrodkowym. Taka to uroda tego motonga. :wink: Tak, pewnie sprzęgło zajechane! Nooo, raczej nie. :wink: * Rozbieranie tego dla samej wymiany filtrów, a są tam… całe trzy (lewy, prawy i ten od wariatora), można uznać za zwykłą konieczność serwisową, ale rozbieranie tego na tzw. ^pałę^, aby sobie coś tam… popatrzeć/zlookać/obczaić. Hmm? * No way! Pół dnia w plery, jak nic (plastiki, pierdolniki, etc.). Poważnie, taka to konstrukcja, ale to nic nowego jest, przecież serwisy też muszą zarabiać na kolejnych maluczkich. :slight_smile: * Jak się ^człeniu z danego wątku^, określi nieco bardziej, co mu tam… stuka, puka, brzęczy, rzęzi lub turkocze, wezmę to sam na klatę. A co tam, jesteśmy przecież tutaj, aby pomagać! Pomagajmy zatem! Ujeee!