Dziwne stuki – silnik Malaguti F12.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Dziwne stuki – silnik Malaguti F12.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Mateusz Dzięgielewski 4 lata temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

Jak myślicie co jest do wymiany ? Silnik malaguti f12 jak się nagrzeje po dłuższym pałowaniu to z przekładni dochodzą dziwne stuki, nie pochodzą one od wału i wariatora lecz od nw. jak to nazwać, z tego miejsca gdzie jest wałek sprzęgła. Jak zgaszę wtedy silnik to nie da się odpalić i jakby sprzęgło łapało z rozrusznika bo skuter chodzi do przodu do tyłu i czasem na chwilę załapie i od razu zgaśnie, po wystygnięciu normalnie pali i jeździ. Jak zdjąłem sprzęgło i cały napęd to jak kręciłem kołem to słychać takie dziwne stukanie i szum. Nie ma luzów na tym wałku sprzęgła. Mogę tak jeździć ? Co ew wymienić ?

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

zobacz czy masz olej w przekladni z tego co piszesz wydaje mi sie że przytarłeś łożyska

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    kargulec12
    Użytkownik

Olej wymieniałem jak silnik kupiłem i był w środku. Bo ten silnik siedzi w chinolku romert 700. Czyli pewnie łożyska przekładni do wymiany, będę musiał zdjąć tą ich pokrywkę za sprzęgłem i oblukać ich stan.

kargulec12
    Użytkownik

Mateusz Dzięgielewski
    Użytkownik

Przełożenia nic nie mają do tego czy odpali czy nie. Po prostu jak nie chce odpalić po dłuższej jeździe to znaczy że przegrzewasz silnik i tłok puchnie. Silnik może mieć słabą kompresję.
    Hałasować mogą łożyska kulkowe, rolki lub ślizgi wariatora.
    Chociaż jak miałem w swojej madzi cylinder z allegro i jak spuchł tłok to silnik od razu odpalał.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Chłopie to ma rok…

Mateusz Dzięgielewski
    Użytkownik

Gdyby ktoś miał taki sam problem i szukał rozwiązania znajdzie odpowiedź, proste.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie