Dziwne piszczenie w czasie jazdy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Dziwne piszczenie w czasie jazdy

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Dziadek100 Dziadek100 7 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Daro
    Daro
    Użytkownik

witam
    mój problem polega na tym ze jak skuter stoi na stopce centralnej i wkręca się go na obroty wszystko jest o.k
    ale jak już jadę skuterem to jest dziwne piszczenie tak jakby pasek możne sprzęgło sie konczy ale po 200km ? sprawdzałem pasek wszystko pasek o.k

Daro
    Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

dxx napisał:

witam
    mój problem polega na tym ze jak skuter stoi na stopce centralnej i wkręca się go na obroty wszystko jest o.k
    ale jak już jadę skuterem to jest dziwne piszczenie tak jakby pasek możne sprzęgło sie konczy ale po 200km ? sprawdzałem pasek wszystko pasek o.k

Nie zdejmowałeś w tym skuterze blokad w ostatnim czasie?
    Ten dźwięk to typowe piszczenie czy gwizd?

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Daro
    Daro
    Użytkownik

witam

nie zdejmowałem blokad,
    tak ze skuter jest jeszcze w kagańcu

dźwięk to typowe piszczenie

Daro
    Zdjęcie profilowe padgex
    padgex
    Użytkownik

Witajcie, ja w moim Router Metro City zauważyłem to samo – tj. nieregularne piszczenie i skrzypienie, tak jakby coś o coś ocierało. Z tym że mnie się wydaje że to może być hamulec bo jak zahamuje to czasem przestaje. Dziwne jest to, że np. jak podskoczę na jakieś nierówności, to piszczenie / obcieranie znowu się pojawia. Dodam, że w moim przypadku dokręciłem śrubkę pod deklem gaźnika i zmieniłem moduł na odblokowany. Czy to rzeczywiście może piszczeć / obcierać hamulec ?

Jakub
    Zdjęcie profilowe Romecik
    Romecik
    Użytkownik

Ja osobiście miałem tak kiedyś jak odpalałem i ruszałem potem po jakimś czasie przestawało .. Aż w końcu nastąpiła eliminacja … !

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe krakus96
    krakus96
    Użytkownik

Witam

Ja również mam metro city i u mnie też zaczęły się piski ale tylko przy ruszaniu a potem cisza i znowu jak się zatrzymuje i ruszam znowu piszczy. Czy to może być pasek napędowy?

Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

krakus96 napisał:

Witam
    Ja również mam metro city i u mnie też zaczęły się piski ale tylko przy ruszaniu a potem cisza i znowu jak się zatrzymuje i ruszam znowu piszczy. Czy to może być pasek napędowy?

Przy ruszaniu piszczy sprzęgło.W niektórych Chińskich skuterach okładziny sprzęgła piszczą podczas ruszania,podczas jazdy piszczenie zanika.Ja również miałem kiedyś Chiński skuter i też miałem ten problem :).Zgłośiłem problem w serwisie i sprzęgło mi wymienili na inne które nie piszczało.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie