Dziwna sprawa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    sebek1680
    Użytkownik

Witam. Wczoraj wieczorem odwoziłem kolege do domu około 2km po może 500 m zaczęło padać ale zawiozłem go do domu, kiedy wróciłem wszystko było dobrze. A teraz do rzeczy. Dzisiaj rano nie mogłem odpalić skutera trzymając tylny hamulec. Nie świeciło się także światło stopu. Trzymając przedni hamulec skuter odpala jak należy i wszystko działa tak jak zawsze . Kiedy około 2 godzin temu pojechałem do sklepu odpalił, kiedy trzymałem tylny hamulec. Przejechałem się jeszcze później i odpala już z przytrzymaniem tylnego hamulca. O co może chodzić. Jakiś taki kaprys skuterka ? 😀 Z góry dzięki i pozdrawiam

roomcajz
    Uczestnik

zamokły styki włącznika stopu
    u mnie po deszczu jak raz nacisnąłem stop to się palił stale.

wysuszyłem suszarką i psiknąłem WD40 i przeszło

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

sebek1680
    Użytkownik

Czy teraz jak już ten problem miną musze coś robić?

roomcajz
    Uczestnik

starać się aby znów nie zamokło, polecam psiknięcie wd 40 w zawias klamki hamulca

sebek1680
    Użytkownik

Wielkie dzięki 🙂

roomcajz
    Uczestnik

nie ma za co 😀

sebek1680
    Użytkownik

Już popsikałem WD-40 tak jak radziłeś. Teraz musze bardziej uważać z tym deszczem. I mam nadzieje że nic się nie uszkodziło.

sebek1680
    Użytkownik

Sorry, że post pod postem, ale może wydać się wam to głupie ale trochę się zmartwiłem. Czy ta „awaria” nie wyrządziła jakiś trwałych szkód?

a123659
    Uczestnik

Jak wszystko Ci już działa to chyba znaczy, że nie ;P Przecież skutery muszą być przyzwyczajone do wody, jakoś ja normalnie wężem myję skuter i nic się nie dzieje.

Rusi
    Użytkownik

sebek1680 napisał:

Witam. Wczoraj wieczorem odwoziłem kolege do domu około 2km po może 500 m zaczęło padać ale zawiozłem go do domu, kiedy wróciłem wszystko było dobrze. A teraz do rzeczy. Dzisiaj rano nie mogłem odpalić skutera trzymając tylny hamulec. Nie świeciło się także światło stopu. Trzymając przedni hamulec skuter odpala jak należy i wszystko działa tak jak zawsze . Kiedy około 2 godzin temu pojechałem do sklepu odpalił, kiedy trzymałem tylny hamulec. Przejechałem się jeszcze później i odpala już z przytrzymaniem tylnego hamulca. O co może chodzić. Jakiś taki kaprys skuterka ? 😀 Z góry dzięki i pozdrawiam

A ja podbijam, bo miałam podobne przeboje z Torosem F16. Wszystko jak wyżej, z jednym zastrzeżeniem. Jednego dnia rano działał mi rozrusznik z połączeniu z prawym hamulcem (i świeciła się lampa stop po jego naciśnięciu), podczas gdy nie działał rozrusznik z lewym hamulcem (i nie działał stop) a drugiego dnia – odwrotnie… Trudno mi wtedy uwierzyć, że raz zamoknięty był stycznik światła stopu po lewej a raz po prawej stronie. Dodam, że pewnego dnia rozrusznik nie reagował na ani lewy ani prawy hamulec (nie dało się go uruchomić naciskając którykolwiek z hamulców).

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że coś nie styka ale nie przy wajsze hamulca, ale na innym odcinku (co tłumaczyłoby naprzemienność usterki – raz z lewej, raz z prawej), ale nie mam pojęcia gdzie są jakieś przewody, które powodują, że naciskanie hamulca pozwala na zapłon. Intuicyjnie podejrzewam, że gdzieś bliżej rozrusznika, ale nie mam pojęcia gdzie on jest:)

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie szukać przyczyny usterki, kiedy przytrafia się ona raz z lewej strony raz z prawej, raz z obydwu stron. Podreślam, że między tymi zmianami nie padał deszcz ani nie dotarła do skutera woda z innych źródeł.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
    R

PS. Acha, mile widziane zdjęcie, lub schemat, gdzie szukać słabego punktu, albo dobry opis, bo nie ogarniam jeszcze budowy maszyny:)

Pomoże mi ktoś?

Rusi
    Użytkownik

Podbijam:)

Rusi
    Użytkownik

Podbijam

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button