Dziwaczne działanie świateł ;/

Siemka, słuchajcie w moim skuterku jest następujący problem..
Gdy światła są ustawione na pozycje 'mijanie' to żadne światło nie świeci (licznik też), a gdy zmieniam na 'drogę' to działa każde światło...
Czy to może być wina bezpiecznika/ów ?
Gdzie one są ?
I jeśli tak to jaki bezpiecznik/i muszę kupić ?

Lewa w góre ;)

prędzej gdzieś przewód nie ma kontaktu, lub w przełączniku styki zaśniedziały, światła idą bezpośrednio z prądnicy z pominięciem bezpiecznika

Nie amm pojęcia a bezpiecznik masz pod podłopgą mainowicie, powinieneś mieć tam na podłodze taką gumowy dywanik zdejmujesz go ciągnąc poprostu i w podłodze będziesz mial śróbki odklręcasz 5 śrubek i tam będziesz miał akumulator i na kabelku bezpiecznik, powinny być 2 jeden ten podłączony a drugi zapasowy... ja miałem tak że kierunki mi się cały czas świeciły, nie migały albo mialem tylko lewy a prawego nie. odłączyłem aku i podłącyzlem jescze raz i jest dobrze... sprawdź też podłączenie masy do ramy;)pod kufrem masz taki cienki kabelek i to może nie łączyć... to tyle co wiem. mam nadzieje ze cos pomogłem...

nie czytasz uważnie :) Kierunki masz faktycznie z akumulatora ale światła mijania, drogowe i pozycyjne idą bezpośrednio z prądnicy, czyli, że prąd nie przepływa przez bezpiecznik. Nawet na spalonym bezpieczniku światła muszą świecić. Przyczyna jest gdzie indziej.

szukałem przyczyny, pod akumulatorem są jakieś 2 kostki czy mogą one mieć coś wspólnego ze światłami idą one chyba do regulatora napięcia ?
(na zdjęciu)

Od świateł odchodzą mi 3 kable i potem dalej przez kostkę też wychodzą 3 kable a potem nie wiem gdzie dalej idą bo są osłony na kable...
Podpowiecie gdzie dalej idą ?

LEWA ! :)

Tam masz moduł zapłonowy too jest Ci potzrebne do odpalenia skuterka ;)

Ehhh...
prądnica -> przełącznik prawy -> przełącznik lewy -> światła. Trzeci raz już piszę. Przez regulator prąd do świateł nie idzie

A.. wybacz ale już odkryłem coś więcej...

W pozycji 'drogowe' do światła normalnie dochodzi prąd

(Światło w górze to światło z próbnika..)

A w pozycji 'mijania' dochodzi prąd do lampy ale bardzo słabo.. (próbnik)

I w tej pozycji nie działa też podświetlenie zegara i tylnia lampa..
Ale gdy odłącze lampę przednią i odpale silnik to w pozycji 'mijania' działa i podświetlenie i tylnia lampa... (oczywiście w 'drogowych' tak samo)

Co tu może być przyczyną :/ ?

LEWA

Znalazłem już problem, problemem jest żarówka..
choć dziwne że przytym i światło tylnie nie działa.

// Nie pisz postu pod postem ~MichalWujak

(...)
Znalazłem już problem, problemem jest żarówka..
choć dziwne że przytym i światło tylnie nie działa.

Czyli wystarczy kupić nową żarówkę, włożyć w miejsce starej i wszystko zaczyna działać? Mam taki sam problem jak Ty, jeszcze nie rozwiązany...

Powiem ci na 100% jak zamontuję żarówkę, ponieważ narazie jej nie mam.
Pewnie jutro dopiero zamontuje, albo dziś jak uda mi się zamontować H4..

wymień żarówke na noą to usunie sie ten problem

pawel1994 napisał:

wymień żarówke na noą to usunie sie ten problem

Po zmianie żarówki wszystko wróciło do normy, dzięki za pomoc :)

U mnie tak samo :)
Tylko szkoda że kolega Paweł powiedział o tym dopiero jak już do tego doszedłem ;/

siemka mam pytanko mam zipp astec i wystąpił u mnie taki problem.
mianowicie jechałem sobie i w pewnym momencie spalila mi sie zarowka no to zakupilem nowa i wlozylem myslalem ze problem zniknie ale gdy odpalilem przejechalem jakies 500m znow sie spalila zarowka.rozebralem go i teraz wgl nie dochodzi prad do przedniej lampy migacze sa z przodu postojowka tez spalila tyl normalnie swieci i nie wiem co dalej z tym zrobic???.prosze o pomoc ;] z gory dzieki

regulator do wymiany

no wlasnie to wymienilem i na nowym i starym to samo jest :(