Dziury na polskich drogach.

Witam czy od wjechała w średnią polską dziurę mogą skrzywić się lagi lub rama skutera ( peugeot jet force ).

tak.

możesz też ubiegać się o odszkodowanie.

po naprawie z własnej kieszeni

jeżeli w chwili zdarzenia była na miejscu policja i sporządziła protokół z przybliżonym opisem uszkodzeń

z tego co wiem nie musi być, muszą być natomiast zrobione zdjęcia. Pamiętam jak mówili o tym w TV przy okazji dziur powstałych po zimie.
Proszę zajrzeć tutaj:
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/4590/zgloszenie-szkody-z-ubezpieczenia-odpowiedzialnosci-cywilnej

pozdrawiam

ćwiczyliśmy to na felgach samochodowych i zawieszeniach. uwierz mi że protokół z policji skraca drogę i czas o 80%

no tak ale też trzeba się zaopatrzyć w duuuuużą ilość czasu wolnego aby poczekać na patrol

zaręczam ci że jeszcze więcej wolnego czasu pochłonie ci dochodzenie swoich praw bez protokołu policji.
Na tyle dużo że wiem o wypadkach gdzie po fakcie jechano gdzieś gdzie jest dziura, nie ma odpowiednich znaków o stanie nawierzchni (inaczej twoja wina bo nie zachowałeś..itd) ..itd tam stawiano samochód i wzywano patrol.

tak czy siak minimum to przynajmniej telefon do swojego ubezpieczyciela Z MIEJSCA ZDARZENIA

A wiecie, jak to jest, jak się wychodzi z winkla na dużej prędkości osobówką i się łapie dwie gumy naraz z jednej strony, przez jakiegoś wychełtanego metalowego szpela?

Wrażenia z zatrzymania tego do zera są bezcenne. Wchodzą takie siły ściągające (duże zmiany obwodów tocznych kół), że nawet wspomaganie układu kierowniczego nie daje rady i trzeba już bicepsy angażować. Obowiązkowo!
Taka mała ciekawostka z życia. Było, minęło.

No ale żeby rama w peugeocie się skrzywiła. To nie była prędkość duża bo 25 km/h ale pytam z ciekawości. Bo wszystko jest proste.

rama nie ale lagi, półka- tak.

Ja na ulicy Szerokiej w Kobyłce zniszczyłem aluminiową felgę w czinkłeczento. Wpadłem w dziure tak, że w dwóch miejscach była wygięta.

Nw jakie wy macie te drogi, ale u mnie poza jednym ok. 5km odcinkiem droga prawie jak nowa. Może poza miejscami z "hopkami" albo "hopkami hamującymi";)

u mnie drogi jak nowe ale studzienki i dziury jak stare :)
a jak jeszcze klape z kanału zajumają...

To łup i jazda na 2 kołach z bodajże TAXI3:D