Dysza do 139QMB 50cm3 (rozmiary itp.)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Dysza do 139QMB 50cm3 (rozmiary itp.)

Tagi: , ,

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Skuter to zwykły chinol z silnikiem 139QMB 50cm3. Jest odblokowany – ma ściągnięty kabelek od przekładni. Skuter jeździ 60km/h przy najwyższych obrotach, pali ponad 3 litry / 100km, oraz zalewa mi go podczas normalnej jazdy. (Jadę 50km/h, naglę buuu i zwalnia do 20km/h, potem stopniowo przyśpiesza), czasem zaleje podczas postoju na światłach. Iglica jest ustawiona na środkowy ząbek. Oryginalnie w gaźniku siedzi dysza „K 85”, oraz śrubka od mieszanki paliwowa-powietrzna jest wykręcona o 3,25 obrotu. Sądzę, że dysza 85 jest za duża jak na serie, i chciałbym kupić mniejszą.
    Chce aby skuter jeździł tak 65km/h (chociaż jak będzie więcej to nie pogardzę), palił max 2,5 litra /100km, oraz w miarę dobre miał osiągi. Jaką mam dokładnie dyszę mu zamontować? Bo na allegro są różne – M4,M5,M6,4mm,5mm,6mm. Najlepiej jak byście podali linka do aukcji. Po zamontowaniu nowej dyszy będę musiał wyregulować mu na nowo mieszankę tak? Trzeba będzie mu dać więcej paliwa, czy zmniejszyć mu paliwo? Ile gdzieś tak obrotów po wymianie dyszy muszę wykręcić mieszankę? 2?

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Gwint 4mm czyli 4m. Dysza powinna być 80. Po zmianie raczej będziesz musiał wyregulować.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

okej. Zamówiłem Dysze 72 m4 4mm, oraz dysze 80 m4 4mm.
    Optymalna będzie ta 80? Jakie spalanie na niej będę miał tak około, i o ile obrotów w gaźniku wykręcić śrubkę regulacyjną skład mieszanki?

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

http://www.skuterowo.com/gaznik-jak-optymalnie-wyregulowac/ Tutaj masz wszystko opisane. Ja w swoim romecie mam 80 i śmiga 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A więc tak.
    Gaźnik wyczyszczony – bardzo dużo syfu żółtego w nim było, wymieniłem dyszę z 85 na 80, śrubkę paliwo-powietrze zakręciłem o 1 obrót, że ma teraz obrotów 2,25. Skuterek ciszej pracuje, obroty ma równe, nie gaśnie, nie zalewa, lepiej reaguje na gaz, ma LEPSZE PRZYŚPIESZENIE
    Zatankowałem do pełna, przejechałem 5 km do domu, i zauważyłem, że mniej bierze benzyny – wtedy po 5 km poziom benzyny był przy metalowej blaszce przy korku w baku, teraz jest o wiele wyżej. Świeca mokra już nie jest. Przesyłam zdjęcia świecy, i oceńcie czy mieszanka jest dobrze ustawiona, czy jeszcze pokusić się o zakręcenie śrubki od benzyny mieszanki.

Z góry dziękuje!

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

odświeżam

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Świeca jest OK

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe luk
    luk
    Użytkownik

Wygląda na to, że jest ok. Sucha świeca i kolor kawy z mlekiem.

Zdjęcie profilowe pEuGeOcIK
    pEuGeOcIK
    Użytkownik

jak smiga to dobrze sprawdziles ile teraz pali???

Chińskie to tylko zupki!!!!!!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeszcze nie, ale po zerknięciu w bak to o wiele mniej

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie