Dyskusja na temat oleju 2t - opinie i doświadczenia.

WSTĘP

Witam, to mój pierwszy post choć już jakiś czas czytam posty na forum.
Po kupnie używanego Zipp quantum gt5 50ccm miałem w dozowniku jakiś niebieski olej. Wylałem bo nie wiedziałem co to. Kupiłem Orlen 2t semistynthetic.

Czytałem juz różne opinie na ten temat. Jakiego oleju Wy używacie i możecie polecić a z jakim macie przykre wspomnienia i odradzacie.
Do odpowiedzi może możecie dopisać czy oprócz dozownika lejecie jeszcze ileś oleju do benzyny dodatkowo?

Proszę o odpowiedź typu " Jeżdżę na takim i takim oleju rok czy 2000km i po zdjęciu głowicy jest mało nagaru" tak by w tym poście były szczere odpowiedzi podparte na Waszych doświadczeniach i żeby nie było że ktoś piszę aby coś tam napisać a sam nie ma skutera i “kolegi,koleżanki,kolega to mówił…więc napiszę to co on mówił w pierwszej osobie.”

-Uzasadnienie:
Ja jak coś nie widzę na oczy to dziele przez 5 bo miałem znajomego co chciał naprawe skuterów otwierać mając 3 śrubokręty i 5 kluczy a jak naprawiał jedno to przy okazji 5 rzeczy innych uszkodził…i mógłbym tu takie rzeczy na 5 str A4 wypisać że do następnej niedzieli byście sikali że śmiechu ;D

Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć ani nie myśleć że jestem jakaś maruda.
Bardzo dziękuję z góry za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.
Z wyrazami szacunku - LWG!

Jak Ci zależy na sprzęcie to lej syntetyka.Tylko pamiętaj, że syntetyk dobry kosztuje ok.40-50zł a nawet i więcej przy bardziej wyżyłowanym silniku.

Teraz kupiłem Valvoline SYNPower 2t. 37zł za 1l. Myślicie że będzie dobry?

nie rób tej samej dyskusji w 2 tematach