Dym na zgaszonym silniku

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    romet727p10
    Użytkownik

Witam 🙂 Dziś jechałem do domu, skuter przejechane ma 450 km, fakt że dałem mu w tzw. „palnik” i tak ze 3-4 km jechałem 50 km/h. Gdy zajechałem już do domu, zauważyłem że z rury wydechowej nadal leci dym, tak jakby z papierosa a powietrze pachnie mhm… „Spaloną gumą” ogólnie spalenizną. Co to może być? Czy mam się martwić? Skuter był niedawno w przeglądzie, moje podejrzenie pada na olej, że w serwisie nalali go za dużo i teraz się wypalił. Prosze o pomoc. z góry dzięki za odpowiedzi 🙂 Pozdrawiam

PS. Silnik 4T 🙂

Michalk001
    Uczestnik

Może wypalają się resztki farby na wydechu?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

enter1978
    Użytkownik

Też obstawiam że coś tam się wypala jakieś pozostałości fabryczne, nie ma czym się martwić.

romet727p10
    Użytkownik

Michalk001 napisał:

Może wypalają się resztki farby na wydechu?

Dopiero przy stanie licznika 450 km?

Leszek Śledziński
    Keymaster

Nie dopiero, a jeszcze. Farba wypala się przez pierwsze kilometry i ten proces różnie trwa. Jakby było lato najprawdopodobniej byłoby po bólu.

Pietro
    Użytkownik

Może to być jednak wina nadmiaru oleju. Jeżeli dałeś mu w kite, a w silniku jest zbyt dużo oleju, zwiększyło się ciśnienie i ten nadmiar wyciskany jest do komory spalania, potem do wydechu w postaci dymu, jak w 2T. Radziłbym ci zebrać strzykawką nadmiar, bo możesz uszkodzić silnik (uszczelniacze).

Anonim
    Nieaktywny

Mnie raz dymił, ale był wtedy choler… gorący. Ale do tej pory jeżdżę i jest dobrze.

Romet_xm50
    Użytkownik

zerknij czy nie ubywa tobie olej 🙂

dawciotd
    Użytkownik

a czy nie konserwowałeś wydechu kiedyś?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button