! Forum Motorowery Dylemat

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jachuk1 jachuk1 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jachuk1
    jachuk1
    Użytkownik

Witam.Otóż niedawno przekroczyłem magiczny wiek czyli 13 lat.Słyszałem że w następnym roku kartę motorowerową można zdobyć od 14 lat.Czy mogę w tym roku się załapać na kartę motorowerową prócz zdawania w gimnazjum. Ile muszę zapłacić ew. za wyrobienie tejże karty.Mam na oku 3 motorowerki taki jak :
    -Zipp pro 50 2012
    -Romet zetka 50
    -Junak 901 rs
    I to na tyle.Pozdrawiam wszystkich użytkowników portalu.I oczekuję odpowiedzi na moje pytania.

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

W 2013 (jeśli przeżyjemy koniec świata!) kartę motorowerową będziesz musiał wymienić na prawo jazdy AM, ale wydaje mi się że na prawko będzie mozna zdawać tak jak wcześniej, od 13 lat, tylko że nie w szkole, ale np. w Wordzie.

Tezia :*

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Prawko AM:
    – Robione tam gdzie się robi prawo jazdy na B, A1
    – Normalne kursy kilku godzinne
    – Koszt 800 zł
    – Wiek min. 14 lat – I teraz uwaga: Jak ktoś ma 13 lat, ma kartę, i 18 stycznia 2013 roku dalej będzie miał lat 13 – bo ma urodziny w czerwcu, to niestety karta przepada, i trzeba sobie robić prawko AM – Dowiedziałem się dzisiaj, że można wymienić kartę motorowerową, pod warunkiem, że z dniem wejścia ustawy będzie się miało lat 14.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

Prawko AM:
    – Koszt 800 zł
    – Wiek min. 14 lat – I teraz uwaga: Jak ktoś ma 13 lat, ma kartę, i 18 stycznia 2013 roku dalej będzie miał lat 13 – bo ma urodziny w czerwcu, to niestety karta przepada, i trzeba sobie robić prawko AM – Dowiedziałem się dzisiaj, że można wymienić kartę motorowerową, pod warunkiem, że z dniem wejścia ustawy będzie się miało lat 14.

Skąd dowiedziałeś się o tym że wchodzi w życie 18 stycznia ? Bo jeśli tak jest naprawdę to będę jedną z ostatnich osób które mogą jeździć bez karty motorowerowej i prawka Am ponieważ dzień wcześniej będę miał 18-nastke;D

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Skąd dowiedziałeś się o tym że wchodzi w życie 18 stycznia ? Bo jeśli tak jest naprawdę to będę jedną z ostatnich osób które mogą jeździć bez karty motorowerowej i prawka Am ponieważ dzień wcześniej będę miał 18-nastke;D

To pytanie było na testach na kartę motorowerową.

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kapuchon napisał:

izdebski12 napisał:
    Prawko AM:
    – Koszt 800 zł

Czytałeś gdzieś kiedyś, że 18 stycznia. Poczytaj sobie o prawku am

jachuk1
    Użytkownik

Znaczy teraz moge zrobić w wieku 13 lat.Urodziny mam pod koniec kwietnia to najwyżej pojeżdze pół roku a potem pozbieram pieniądze do urodzin i lece robię kartę. A co do pojazdu to ,który dobry? I jedno pytanie czy komuś się urwała boczna stopka od skutera bo mój tata mówi że może się urwać to prawda? A i czy ty prawda ? http://www.skuterowo.com/z-ostatniej-chwili-prawo-jazdy-am-od-2014-roku/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

jachuk1 napisał:

A i czy ty prawda ? http://www.skuterowo.com/z-ostatniej-chwili-prawo-jazdy-am-od-2014-roku/

Wątpię, bo termin 18.01.2013 był już szykowany od 2010 roku. Ktoś puścił plotkę, że w 2014 r. i tyle..

jachuk1
    Użytkownik

A co myślicie też o router ws 50 i jaki byście wybrali i czy mogę teraz w wieku 13 lat mieć kartę ?

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie