Dylemat 125cc

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #200209
    arkane29
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    Witam mam taki mały problem chcę sobie kupić jakąś 125cc wiem wiem mała pojemnośc ale mam prawko kat. B i nie wiem co kupić bo mam do wyboru albo nowego junaka rs125 albo używaną yamahe yzf-r125 albo honde cbr 125r i nie wiem co będzie lepsze nowy moto czy jednak używany dodam że mam kolo 8k zł i widzę że jest tego w tej cenie duuużo. Dodam może że jestem hmm dość wysoki kolo 190cm i że jeździłem już tą yamahą i było nawet dobrze. help me xD

    #200217
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    Ja wybrałbym Hondę (maniak civicow 🙂 ) ewentualnie yamahe, jeśli bierzesz takie motory pod uwagę to nie zastanawiaj się nad junakiem. Te motory są solidnie wykonane i jeśli kupisz dobry egzemplarz to będzie jeszcze długo Ci służył.

    #200219
    arkane29
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    no tak wiem że jak trafi się dobry to bedzie super ale z drugiej strony tez nurtje mnie ten junak rs bo mialem okazje sie przejechać raz i było tez spoko

    #200227
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    No to jak Ci pasuje to bierz. Ja mając wybór wolałbym mocniejszy i sprawdzony sprzęt. Parametrów nie oszukasz , markowce mają po 15KM i prędkość maksymalna ponad 100km/h , niestety Junakowi do tego daleko 🙂

    #200233
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    Na Hondę to jest za duży.
    Mając do wyboru Yamahę, czy Junaka, nawet bym na Junaka nie spojrzał. Ale cóż, każdy musi i tak doświadczenie zbierać na własnej dupie… może trafi na dobrego Junaka?… ;)))
    +++
    Arkane… dość szybko będzie Cię irytowało, jak bardzo Junak jest mułowaty w porównaniu do Yamahy, czy Hondy…

    #200241
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    Fakt nie spojrzałem że chłop jest wysoki 🙂
    Myślę że raz wystarczy że przejedzie się Yamahą i decyzja o zakupie Junaka się oddali 🙂

    #200264
    arkane29
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    Właśnie oddałem junaka do serwisu bo mogłem go wypożyczyć i przez 1h jeździłem i powiem tak rzeczywiście troche mu brakuje tej mocy bo pomimo tego że na jeden dwa i trzecim biegu daje rade nawet fajnie to jedak 4 bieg to już jest mu ciężko a 5 to już wogole masakra nad bieg ale tak traci sie jak go wrzucisz. Ale jedno muszę mu oddać że jest naprawde wygodny i tak milo sie jeździ. Wg mnie on jest taki mało zrywny bo jest na gazniku a nie na wtrysku. Mam dzisiaj tez do oglądania yamahe i zobacze co i jak 😉

    #200267
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    No to zdaj potem relacje.
    Jak się przyjrzysz, to chinole 125 są praktycznie na jednym typie silnika i jak popatrzysz na ich możliwości, to z grubsza wszystkie są takie same…

    #200269
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    arkane29 napisał:

    Właśnie oddałem junaka do serwisu bo mogłem go wypożyczyć i przez 1h jeździłem i powiem tak rzeczywiście troche mu brakuje tej mocy bo pomimo tego że na jeden dwa i trzecim biegu daje rade nawet fajnie to jedak 4 bieg to już jest mu ciężko a 5 to już wogole masakra nad bieg ale tak traci sie jak go wrzucisz. Ale jedno muszę mu oddać że jest naprawde wygodny i tak milo sie jeździ. Wg mnie on jest taki mało zrywny bo jest na gazniku a nie na wtrysku. Mam dzisiaj tez do oglądania yamahe i zobacze co i jak 😉

    Wtrysk mu nic nie da. On jest mało zrywny bo jest słaby. One mają po 8-9KM a nie po 15 i już. Wysoki bieg – duże przełożenie, i puchnie.

    #200272
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    Jak dobrze wyregulowany gaźnik to może lepiej zrywać niż wtrysk 🙂 Problemem jest tu moc, jak kolega wyżej pisał. Jak silnik ma 40% słabszą moc przy tej samej pojemności to niestety fizyki nie oszukasz, no chyba że jakieś mega trefne przełożenia…

    #200297
    arkane29
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    Byłem oglądałem yamahe i powiem że jest spoko też mi się dobrze jeździ ale facen nie chciał zejśc z ceny a miał opony do wymiany i tarcze hamulcowe a tak był spoko mam czas to znajdę coś może xD

    #200299
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Jak Ci brakuje mocy to rs125 lub mito 15KM w papieracha pd d.pą 30+ ,160kmh i 6-7 sek do 100kmh.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button