Duży skuter dla dwojga, który wybrać?

Witajcie. Zamierzam kupić większy skuter zarejestrowany na 50ccm. Cena do 3500 pln, 4-6 koni oraz większą kanapę musiałby mieć do jazdy we dwóch, ale głównie będzie służył na sezon do pracy, po zakupy w pojedynkę.

Mam kilka na oku, tylko trudno się zdecydować. Pomóżcie wybrać bądź przedstawcie jakieś inne propozycje.
Peugeot elystar
Piaggio nrg power
Peugeot speedfight
Sowa
Peugeot jet force
Junak 606
Barton RS
Benzhou qt 10b lpg i benzyna
Jmstar aquila
Sym jet sport
Junak 608
Romet 747

Trochę tego jest ale najbardziej wydaje mi się odpowiedni junak 606, barton rs, peugeot elystar bądź piaggio nrg

Obejrzyj jeszcze Kymco Bet&Win.

NRG to maleństwo. Większe z takich to elystar/elyseo (ale i wiek słuszny), Sowa, BetWin50, Junak 607, T-Rex, Taki duży romet 797 czy jakoś tak…

To którego byście wybrali z tych dużych? Romet 797 i t-rex są spoko, a miedzy elystar a elyseo?

ten co jeszcze jeździ.
ostatnią sprawną sztukę elyseo widziałem 5 lat temu :slight_smile:

Witam. Ponownie, wypadło jednak na elystar 50.

Cene wynegocjowałem telefonicznie do 4 tys. Usłyszałem w rozmowie że technicznie wszystko elegancko, wizualnie jedynie drobne ryski gdzie niegdzie. Jutro jadę na oględziny. Prosze zerknijcie i powiedzcie co o tym sądzicie. Warto? Nie warto? Poniżej link do oferty

Elystar advantage 50

W ogłoszeniu jest pomyłka. To jest 2t z gaźnikiem. Już się obawiałem że wersja na wtrysku.

czujny bądź.
Tutaj sprzedawał go kiedyś Damian i miał 12000km nalatane. Ale ogłoszenie wygasło.
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-elystar-advantage-peugeot-elystar-50cm3-2013-r-ID6ziPOf.html

Teraz sprzedaje go Piotr, ogłoszenie jest aktualne a skuter ma 2000km mniej przebiegu.
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-elystar-advantage-2013-r-50-cm3-ID6A2klq.html

To już możesz być pewien że deklarowany przebieg jest bzdurą.

Patrząc na tło i jakieś zdekompletowane samochody to wygląda na handlarza. To znaczy że trzeba go bardzo dokładnie pooglądac. Albo poprosić o vin i poszukac na francuskich stronach - może się okazać że ma 30-40 tys nalatane. ZObaczyć date na oponach…itd

Właśnie widziałem że najpierw taki motorek miał z 12 tys.przebiegiem wystawione ogłoszenie w kwietniu 19 bodajże i nagle wygasło że nie aktualne i pojawiło się raptem takie samo z przebiegiem 10tys.km. Facet ten twierdzi że miał dwa i jednego juz sprzedał. Trochę się nie znam na pojazdach. To drugi pojazd jaki kupuję w życiu, pierwszy był romet router z Oborników za jeden tysiąc. Teraz to są cztery tys., a to już nie tak mało żeby wtopić w złom. Numer vin, data na oponach i co jeszcze?

Pieprzenie handlarza. W obu ogłoszeniach jest zdjęcie tego samego skutera - otarcia na tym szarym plastiku przy prawej manetce.
Skuter na zdjęciach jest mokry więc ma ładne głębokie kolory i połysk - gość doskonale wie co ma robić i mówić żeby sprzedać
Cokolwiek twierdzi nie wierzył bym w ani jedno słowo. Jeżeli masz blisko to podjedź i pooglądaj. Kupuj i negocjuj co widzisz a nie co ci pan opowiada.

Zerknij jescze raz na moją odpowiedź bo edytowałem.

Numer vin, data na oponach i co jeszcze?

Wszystko. Wszystko co możesz zobaczyć - instalacja, śruby (czy takie same), ciężarki kierownicy, klamki, opony, spawy, plastiki, łożyska, stan tarcz i klocków, lag, gumek, rurek. Wszystko co wygląda na uzupełnione, nowsze niż reszta lub starsze niż reszta, inne niż pozostałe - oznacza naprawę. Pytanie czy miał szlifa i na którą stronę czy wydzwonił przodem i miał robioną rame lub lagi. Jak odpala zimny i sobie radzi z obrotami, jak hamuje, czy jedzie prosto, czy nie wpada w wibracje

Sporo tego. Chyba będę musiał załatwić kogoś kto się zna na rzeczy. Bo ja jestem zielony w oględzinach - rozpoznawaniu co i jak. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Tak myślę czy nie lepiej już kupić nowy, np junak 607, 608,609, barton huragan, barton falcon, romet grande lux lub wspomniany 797. Miałem na oku też kymco dink 50, grande dink 50