Duży skuter 4T

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #119238 Reply
  watermelon
  Uczestnik
  • Postów: 79

  Po wielu miesiącach planowania, przeglądania i oczekiwania na lepsze czasy, udałem się do salonu przymierzyć się do skuterów. Na pierwszy ogień poszedł od dawna planowany Kymco Agility, który – co wcale mnie nie zdziwiło – okazał się za mały. W związku z tym, plany główny, dodatkowy i awaryjny odeszły w niepamięć. Dlatego więc zwracam się z prośbą o pomoc do mieszkańców internetu.

  Poszukuję nowego, dużego skutera, najlepiej 4T, do 4000 złotych. Duży, żebym się mieścił, 4T bo lepiej brzmi, ponoć mniej pali i nie trzeba wlewać aż tyle oleju, do 4000zł bo tyle mam. Zgaduję, że pozostają tylko chińczyki.

  Wsiadłem na Zippa Quantum R, wielkościowo był dobry, ale to 2T i w górnej granicy zasobności mojego portfela. Widziałem też Bartona Huragana, 4T i cena mniejsza, ale… to chyba skuter tak chiński jak tylko się da (ale ładny, biało-zielony~). Romet 767 wydaje się być ciekawy (niestety 2T), ale nie widziałem go na żywca.

  Dodam też, że 4T nie jest ostatecznym wymogiem – nie jestem przekonany do pyrkania 2T, jak i konieczności dolewania oleju.

  #119242 Reply
  tmielcarz
  Użytkownik
  • Postów: 147

  Duży skuter = ciężki skuter. 2T jest mocniejszy niż 4T, więc w takim przypadku lepiej wziąć 2T.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #119360 Reply
  watermelon
  Uczestnik
  • Postów: 79

  Niby lepiej, ale im więcej czytam o 2T tym więcej wad wydaje się on mieć. Z drugiej strony, jedynym dużym skuterem z 4T jaki widziałem jest Barton Huragan, rasowy chińczyk – nie, żeby Quantum nim nie był. Ale Zipp wydaje się być solidniejszy, jak na skośnookiego.

  #119370 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Żeby się sensownie poruszać dużym 4T musiałbyś zmienić od razu cylinder na większy, na seryjnej 50tce to się będziesz toczył nie jeździł.

  #119377 Reply
  J23
  Uczestnik
  • Postów: 412

  W tej cenie polecam Benzera Barneta. Śmigałem takim i komfort jazdy jest na wysokim poziomie. Jednak w 50-tce polecam jednostkę dwusuwową.

  #119407 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 102

  Jeśli chcesz być w zgodzie z prawem i jeździć te max 45-50 km/h to w sumie bez znaczenia co kupisz. 2T mnie też nie przekonuje, smród, dolewanie oleju, pierdzenie…masakra. 4T są bardziej cywilizowane i wcale nie takie mało dynamiczne jak mówią.
  Jeśli chodzi o chińczyki, kup to co Ci się podoba, one wszystkie takie same, czyli, takie sobie. Ale jak zadbasz, będzie wiernie służył.
  A jak na 4T chcesz poruszać się sprawnie i w miarę szybko, zmień cylinder na 82 ccm, dynamika zdecydowanie się poprawi, a i na prędkości trochę zyska. Mój stary 4T kulał się 75 km/h (licznikowe oczywiście) a ważę 100 kg.

  #119411 Reply
  watermelon
  Uczestnik
  • Postów: 79

  Nie jestem przekonany do naginania przepisów w kwestii motorowerowości skutera, więc pewnie wszystkie ograniczenia by zostały. Jeśli 4T da radę ruszyć pod górkę bez pomagania mu nogami (nawet z przyśpieszeniem 60s do vmax), a przez 'toczenie' lucek71 rozumie jazdę 45kmh – dla mnie wystarczy. Jeśli chińczyk nie rozpadnie się w czasie jazdy – dla mnie wystarczy.
  Benzer Barnet… wygląda jak Quantum RS, nawet kolory te same. Niech żyją chińczyki d;

  Swoją drogą, do 2T olej trzeba dolewać co ~500km. Rozumiem, że nie oznacza to, że po takiej odległości CAŁY olej w zbiorniku znika?

  #119413 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Przez toczenie rozumiem powolne rozpędzanie się i drażnienie puszkarzy, chodzi o dynamiczne ruszanie spod świateł. 4T jest ekonomiczniejsze i bardziej trwałe oraz cichsze, a 2T dynamiczniejsze i prostsze w obsłudze. Co wybierzesz to Twoja sprawa, Ty się będziesz tym później męczył. A co do 50 km/h to każdy tak mówi, a potem pyta co zmienić.

  W 2T olej spala się razem z benzyną, więc trzeba olej dolewać. Litr wystarcza na około 1000 km.

  #119420 Reply
  tmielcarz
  Użytkownik
  • Postów: 147

  Swoją drogą, do 2T olej trzeba dolewać co ~500km. Rozumiem, że nie oznacza to, że po takiej odległości CAŁY olej w zbiorniku znika?

  Ja dolewam raz na 1200-1300km. Po takim dystansie zapala mi się kontrolka, ale w zbiorniku oczywiście oleju jeszcze trochę jest.

  #119932 Reply
  sycyliusz
  Użytkownik
  • Postów: 33

  maxell napisał:

  Mój stary 4T kulał się 75 km/h (licznikowe oczywiście) a ważę 100 kg.

  Mój po takiej zmianie cyl zamyka licznik (85 km/h) ale za to ekonomiczny to on nie jest…;-)

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Duży skuter 4T
Twoje informacje:
Back to top button