Duży rodzinny skuter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Duży rodzinny skuter

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe fudal fudal 7 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe fudal
    fudal
    Użytkownik

Witam! Chcę kupić skuter na weekendowy wypady za miasto (KR) na położoną 15 km wieś i pojeżdżawki nad jezioro etc. z żonką i 5 letnim synkiem . Ważne żeby był duży w miare żeby można było zabrać jakis kocyk do kufra piłkę etc. Mam tak ok 4 koła. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

Chcesz w 3 osoby na jednym skuterze jechać?
    To chyba czymś takim 🙂
    http://www.arsscoot.com/images/Vespa-1962-GR11-023f.jpg

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe fudal
    fudal
    Użytkownik

ile takie cuś?

Zdjęcie profilowe fudal
    fudal
    Użytkownik

mam raczej na mysli coś w stylu romet RXL lub 797 albo zipp quantum R model 2012.

klekocix
    Użytkownik

Pewnie parę dobrych złotych by to kosztowało. To odrestaurowana Vespa z 1962-go roku.

I nadal nie wiem czy Ty chcesz jeździć w 3 osoby na takim skuterze?
    I kolejne pytanie – ile wzrostu ma syn?

Sam jeżdżę na skuterze z moim 3 letnim synkiem więc wiem co nieco na ten temat.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe fudal
    fudal
    Użytkownik

tak chce jeździć we trzy osoby, syn ma 1.2 m , ja zona i brzdąc 😉

klekocix
    Użytkownik

Nie ma skutera zarejestrowanego na 3 osoby (może poza tymi z koszem) więc każde spotkanie z policją będzie problematyczne.

Sam raz widziałem taką „akcję” na żywo czyli kobieta prowadziła skuter w kasku, za nią siedziało dziecko tyłem do kierunku jazdy i na końcu mężczyzna, obydwoje bez kasku. Ani to wygodne ani bezpieczne ani tym bardziej legalne.

Do tego w skuterze jest dość niska ładowność, bodajże 150kg w sumie i też nie wolno jej przekraczać (a jadąc mężczyzna + kobieta + dziecko + jakiś bagaż w postaci posiłku na drogę czy dodatkowej kurtki/płaszcza przeciwdeszczowego łatwo ją przekroczyć). I ta maksymalna ładowność chyba nie różni się w przypadku małych i dużych skuterów o pojemności 50ccm.

A co do synka to sprawdź, czy siedząc na skuterze będzie dotykał nogami do podnóżków. Być zaczepionym tylko o plecy matki/ojca bez dodatkowej podpory nie jest zbyt bezpiecznie, łatwo o spadnięcie dziecka na wybojach czy zakęcie, które nie ma tyle siły co dorosły aby się utrzymać.

Zdjęcie profilowe fudal
    fudal
    Użytkownik

spoko a coś mi podpowiesz o wyborze skutera ?

klekocix
    Użytkownik

Może napiszę inaczej – jak ja wożę swoje dziecko.

U mnie synek siedzi przede mną na skuterze, trzymając się albo samej kierownicy albo dołu lusterek. Mam go między nogami oraz rękami. Do tego pod nogi podstawiam mu taki podest jak jest dla małych dzieci przy myciu np. w umywalce aby dosięgnął gdyż ze swoim 105cm jest jeszcze za niski aby bezpośrednio na podłodze opierać nogi.

Ale będąc podparty na podłodze + na kierownicy + moje nogi i ręce blokujące go przed spadnięciem zarówno on jak i ja czujemy się bezpieczni. Do tego posiada kask z atestem i daszkiem aby słońce nie przeszkadzało mu w podróżach.

Jadąc razem nie przekraczamy przepisowych 40km/h a potrafimy przejechać wspólnie na raz ok. 20km i później odpoczynek jeśli planowana jest dalsza droga.

Synek uwielbia taką jazdę a przy okazji wierzę, że oswaja się z drogą, sygnalizacją świetlną i znakami (strasznie go „kręcą” takie rzeczy a ulubioną książką jest.. kodeks ruchu drogowego i oglądanie różnych znaków drogowych oraz dyskusja na ich temat).

Co do skuterów – wożąc dziecko przed sobą najlepiej szczerze mówiąc jeździło mi się na zwykłym Colibrze (a raczej jego klonie – Thunderze). Jak wiesz to najmniejszy ze skuterów z 10-cio calowymi kołami. Jednak tu właśnie jego niewielki rozmiar jest atutem – mogę bezpiecznie przewozić dziecko.
    Próbowałem również jeździć z nim na Ince Lambros (wielkością to samo co Zipp Quantum) ale jest on moim zdaniem za duży do tego sposobu transportu dziecka a do tego ma zbyt twardą kanapę do komfortowych podróży (za daleko siedzę w stosunku do kierownicy).

W chwili obecnej jeżdżę Yamahą Cygnus X, moim zdaniem czymś pośrednim między Colibrem a Quantumem i jest dość komfortowo, jak już pisałem syn nie narzeka. Niestety – jest to skuter 125ccm.

Jeśli jednak byłbyś zainteresowany czymś podobnych gabarytów (a dokładnie takim samym skuterem tyle że z pojemnością 50ccm) to polecam Kingway Quattro lub Zipp Vega. Niestety, z dostępnych mi informacji wynika, że nie są one już produkowane i można je tylko dostać na rynku wtórnym.

Po powrocie z wakacji postaram się dodać zdjęcie wraz z synem jak jeździmy na skuterze.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A ja myślałem, że takie rzeczy to tylko w Indiach:-)

Ale nie – tak bez jaj to może być fajna droga do zarażenia mojej córki pasją… Jak jeszcze troszkę podrośnie oczywiście. Bo na żonę jest już chyba, niestety, za późno…

Chociaż troszkę bym się bał tak brać małą na skuter. Wy nie mieliście takich obaw?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie