dusi przy dodawaniu gazy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #55113
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    witam mam probem z baotian dusi mi go jak jest ciepły ale nie zawsze np przejechałem 3 km stanąłem na światłach i dziura w gazie jak puszcze manetka chodzi na wolnych obrotach stawiam na stopce podgazuje trochę i jest ok .
    czy np niesprawne ssanie moze dawać w dupe zalewać bo rano jak odpalam przestał wchodzić na wyższe obroty proszę o pomoc

    #55115
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Reguluj gaźnik wyczyść filtr paliwa i powietrza.

    #55122
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    regulacja była według tego co znalazłem w necie filtr paliwa wymieniony na trochę większy powietrza nie zmieniałem jeszcze a tak apropo to ma ściągnięte bokady

    #55123
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Dysze wymień jak nie masz blokad.

    #55124
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    na jaka
    bo to mój pierwszy skuter i dopiero poznaje

    #55125
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Wszystko zależy od takiego jaki typ blokady był zamontowany. Jeśli śrubka ograniczająca ruch manetki to nie ma potrzeby wymiany dyszy. A więc jakie blokady miał Twój skuter ?

    #55129
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    wyjąłem śrubkę z dekielka w gaźniku rurkę z filtra pow tulejkę z wariatoira

    #55131
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Ale jak zdjął blokady to raczej silnik teraz potrzebuje większą dawkę paliwa niż przedtem. Czasami nawet zbyt mała dysza jest blokadą.

    #55138
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    nie mam pewności co do spręrzynki w gazniku pod dekielkiem czy ją wyjąć czy nie i może ktoś z was powie mi jak fachowo wyregulować gaznik

    #55140
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    AraS napisał:

    Ale jak zdjął blokady to raczej silnik teraz potrzebuje większą dawkę paliwa niż przedtem. Czasami nawet zbyt mała dysza jest blokadą.

    Zgadzam się ale przy blokadach typu : śrubka blokująca ruch manetki, tuleja na wariatorze i moduł CDI nie ma potrzeby wymieniać dyszy ponieważ blokady te nie ingerują w skład mieszanki i silnik przed i po odblokowaniu dostaje taką samą mieszankę tyle że po odblokowaniu może przekazać całą swoją moc na koło. Oczywiście mowa o blokadach które wyżej wymieniłem.

    #55141
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

    Poczytaj na necie, wiele takich tematów jest. Wujek google nie gryzie.

    #55145
    bendek
    Użytkownik
    • 4
    • 9Postów:

    piszą różne rzeczy ale pytam na forum może kto coś doradzi .
    a czy wadliwe ssanie może np otworzyć sie i zalać go nawet gdy jes ciepły bo raczej nie działa

    #55147
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Odpal zimny silnik i po około 2-3 minutach sprawdź czy moduł ssania jest ciepły.

    #55158
    monek100
    Użytkownik
    • 12
    • 296Postów:

    to nie chodzi o ssanie. jak wyjales ta rurke z filtra powietrza to wiadomo ze bedzie sie dusil bo ma za duzo powietrza. Ja kiedys tak wyjalem i chcialem zobacyzc co bedzie to tez sie dusil, wlozylem z powrotem i hula. sa 3 wyjscia:
    1. Wloz rurke z powrotem do filtra
    2. Wymien dysze w gazniku na wieksza
    3. Wyreguluj sklad mieszanki ta srubką po boku gaznika taka mala.

    ja radze to pierwsze wyjscie bo najmniej roboty ale jak chcesz miec mocny i szybki skuter pobaw sie z dysza.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button