Drugi jednoślad.. 125ccm.. Cagiva, Aprilia

Witam.
Planuję zakup drugiego moto. Dotychczas poruszałem się choperkiem 4t 50ccm pare tysięcy km zrobiłem. Przepisy ruchu drogowego znam, jakieś obycie na moim pierwszym moto już złapałem.
Czas na coś większego.
Jako że ścigacze mnie nie interesują, moto z silnikiem 4t również (bynajmniej nie przy 125ccm) chciałbym coś typu chopper, turystyk, lub też coś o klasycznym zwykłym wyglądzie.
Od moto oczekuję aby był zrywny, dobrze przyspieszał, osiągał v-max około 120-140km/h i żeby był wygodny :)
Spodobały mi się takie modele, obok których zamieszczę pytania:
1.Cagiva Roadster 125 (czy silnik jest ten sam co w Mito? jeśli ktoś posiada, proszę o jak najwięcej informacji, co i jak, awaryjność, osiągi, wygoda i przyjemność z jazdy, ogólnie refleksje na temat tego moto)
2.Aprilia Classic 125 (osiągi, wygoda, awaryjność)
3.Aprilia Pegaso 125 (jak wyżej)
4.Aprilia Red Rose 125 (jak wyżej) :)
Proszę o parę słów nt. tych motocykli, najlepiej niech wypowiadają się posiadacze poszczególnych sprzętów.
Pozdrawiam

a yamaha virago 125?

Myślę, że trochę poczekasz jeszcze na posiadaczy bo:

1. W wiekszości są tu posiadacze motorowerów z przewagą skuterów
2. Ustawa dopiero wchodzi więc niewiele osób posiada już 125 i może o nich powiedzieć jakieś konkrety, dodatkowo jest tu dużo osób, których ta ustawa jeszcze nie dotyczy.
3. Podane przez Ciebie modele nie są najpopularniejsze, więc istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że jakiś użytkownikmszybko się pojawi.

Sugeruję poszukać jakiegoś forum miłośników np Aprilli i tam prędzej trafi się uźytkownik takich sprzętów