drogówka daje czadu skuterowcom

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

czesc dzis sie dowiedział ze na trasie stoi drogówka trzepie skutery
    w samochodzie rolki i pomiar predkosci v-max
    co wtedy ? skuter wedle prawa 45km/h predkosc max
    a jesli jade przepisowo 40km/h i na kontrole zatrzymaja ,manetke na ful a tu np 70km/h na blacie i co w tedy ?

Ulenka_s2
    Użytkownik
    • 3
    • 38Postów:

widzialam to w internecie, nie wiem co się dostaje, napewno mandat jakiś, raz widziałam jak rekwirują skuter, ale się nigdy z tym nie spotkałam.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Na allegro kupisz blokadę, jednym wciśnięciem ukrytego przełącznika blokujesz skuter do przepisowych 45km/h :mrgreen:

Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

Wtedy masz bracie przerąbane :D, albo mandat za brak uprawnień 500zł i zabierają skuta na parking, a za wynajem lawety jakieś 300zł… razem 800zł( odblokowanie się opłaca he :P). Albo jak trafisz na spoko smerfa to skieruje Cię na obowiązkowy przegląd techniczny skutera na najbliższą stację diagnostyczną, taki przegląd spokojnie przejdziesz bo zdążysz jeszcze w domu zdławić ten silnik :D. Jeśli masz 4T na serii to się nie martw do 70km/h to im nie pokaże napewno heh :D.

bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

no dobra ok jak ktos zasuwa 90km/h skuterem to owszem i własnie przez głupote innych wszystkim sie obryza za to

bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

mam tylko moduł wymieniony zeby z górki szedł szybciej i max 70 miałem a tak na prostej to 55 do 60 na srednim spadku to powiedzny ze 55 na płaskim to raczej mnie sie nie czepna zawsze mozna powiedziec ze licznik oszukuje

Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

Pietro i coraz więcej ludzi tą blokadę stosuje, to skutecznie dławi silnik :). Moich 3 kolegów już ją ma i jest skuteczna, sam też myślę nad jej zakupem, lecz aktualnie słabo z funduszem u mnie :P.

Ulenka_s2
    Użytkownik
    • 3
    • 38Postów:

zabieraja chyba po to, że masz 2 dni na to by zmniejszyć predkosc

Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

Bitronxp1 jeśli masz naprawdę takie osiągi to nie masz co nawet tej blokady zakładać, bo z założeniem że licznik Ci przekłamuje o 10-15km/h max to nie masz się co bać 🙂

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Mystek napisał:

Pietro i coraz więcej ludzi tą blokadę stosuje, to skutecznie dławi silnik :). Moich 3 kolegów już ją ma i jest skuteczna, sam też myślę nad jej zakupem, lecz aktualnie słabo z funduszem u mnie :P.

Widzisz,nie ma strachu..zanim dojedziesz do patrolu, w między czasie włączysz blokadę i „git majonez pani Basiu” :mrgreen:

ArtekToros
    Użytkownik
    • 3
    • 481Postów:

jak zwykle w tym popieprzonym kraju tylko patrzxą jak dowalić tym którzy moga jeszcze za co koliwek dopłacić tym darmozjadom ,, niedługo to sie za za rowerki dziecięce wezmą ,,, szkoda słów ,,, a prawdziwych bandziorów boją się na na ulicy zaczepić ,,, takei pomiary są moim zdaniem bez sensu ,,, kupiłem chinczyka ,,, toros steed 50 ,,, i po 200 km przebiegu mpja maszyna wyciąga 65 km licznikowe ,,, jak jest naprawde nie wiem i co ? jak mnei pały zatrzymają i dokonają pomoaru wyjhdzie na to że mój wyciąg ze świadectwa homologacji mogę se wsadzić ???? skuter ma blokady !!! nawet jeszcze nie byłem na pierwszym przeglądzie rejestracyjnym … takei pomiary sa bez sensu ,,, ale jak zwykle w naszym kraju jest jak jest ,,, i teraz weź udawadniaj że sa blokady — pewnie można się bujac na stacji zrobić ekspertyze że ma się wszytki e blokady itd a skuter niestety wyciąga więcej bo taki akurat się model trafił ,…. i może wtedy w wyniku sądzenia sie ,,, mozna rządac zwrotu kosztów poniesionych za lawetę np …. istne bujanko

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Powiem Wam na przykładzie mojego Dinka. Leci VMax 70,ale trzeba sie postarać (masa własna z paliwem 120 kg). Licznik przekłamuje około 8 km/h. Na hamowni pokaze on im 65 co w rzeczywistości jest 55. Od 1 stycznia tolerancja km wzrosła o 10 km/h więc idealnie mieszczę się w granicy błedu pomiaru.

PS. @ArekToros: Więcej szacunku do służbo porządkowych. Gdyby nie oni to bałbyś się wyjechać na ulicę.

Matuszczyk
    Użytkownik
    • 3
    • 51Postów:

W jakim mieście ? Pewne to, że mają rolki ? ;D
    W ogóle rolki uwzględniają opory toczenia się kół + opór powietrza ?
    ArtekToros – na 90% twój licznik nie działa dobrze i trochę oszukuje, więc nie masz się czego bać. A policjant nie aptekarz, nie przyczepi się, że skuter leci 47 zamiast 45, na pewno

bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

nie chciałem sciagac wszystkiego bo jeszcze nie dotarty ale spoko lepiej sie zejdzi jak nie blokuje obrotów górki jak sie zjezdza bo to masakra była

mowiniak
    Użytkownik
    • 12
    • 135Postów:

Pietro a jeżeli spowodujesz wypadek i wezmą skuta na ekspertyze to Ci żaden przełącznik nie pomoże

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Pamiętajcie, ze ta akcja jest wymierzona głownie w amatorów zmian pojemności, co dla mnie jest drogowym bandytyzmem. Nikt nie będzie Was ciągać o 5 czy 10 km.h nadmiaru.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Leszek napisał:

Powiem Wam na przykładzie mojego Dinka. Leci VMax 70,ale trzeba sie postarać (masa własna z paliwem 120 kg). Licznik przekłamuje około 8 km/h. Na hamowni pokaze on im 65 co w rzeczywistości jest 55. Od 1 stycznia tolerancja km wzrosła o 10 km/h więc idealnie mieszczę się w granicy błedu pomiaru.

Tolerancja 10km/h dotyczy przekroczeń prędkości w odniesieniu do mandatów, nie zapisu prawnego określającego, v-max motorowera :mrgreen:

bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

co do wypadku jesli ktos jezdzi naprawde z głowa i nie szpanuje to prawdopodobienstwo wypadku jest bardzo małe no chyba ze nie z naszej winy ktos dojdzie do kolizji z innym pojazdem na drodze to owszem masz racje ze niedosc ze bulimy z własnej kieszeni bo wtedy nasz pojazd nie jest skuterem tylko motocyklem i oc automatycznie jest nieaktualne

Vezyr
    Użytkownik
    • 18
    • 2 406Postów:

Bitron, po primo, gdzie się „dowiedziałeś”
    Po drugie jak mają kontrolę robić to 99% skuterów idzie do zgarnięcia.
    Co mają zrobić posiadacze Simsonów choćby?Bo nie wiem jak 20 lat temu było, no blokad to chyba nie było.
    Na prędkościomierz nie mają patrzeć, np. mój w 2-3 sekundy idzie za 80km/h gdyż jest zepsuty :mrgreen: I co, 90 czy tam 100 leci?Poza tym rolki rolkami, ale co z tego że pusty skuter leci rzekomo 70-80, skoro z człowiekiem 70kg (na przykład) poleci 50?Musieli by mieć jakieś przeliczniki czy ciężary.
    Myślę, że mają trochę oleju w głowie i wiedzą że blokad nikt nie ma prawie i 45 to samobójstwo.mowiniak a czemu przełącznik ma być problemem?Jak leci 45 to niech ich to nie obchodzi, że to dzięki niemu-spełnia warunek 45km/h to spełnia.
    Inna sprawa, że ja w akcji takich zabawek nie widziałem.
    No, a na pocieszenie dla mnie mam tą świadomość, że się na prawko A+B zapisuję i jak skuter, to minimum 125 😀

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

mowiniak napisał:

Pietro a jeżeli spowodujesz wypadek i wezmą skuta na ekspertyze to Ci żaden przełącznik nie pomoże

W takim razie jeździć blokowanym w ślimaczym tępie 45/h.

bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

kolega ojca widział jak trzepia skutery na drodze i mi mówił zebym nie sciagał bo poluja na skutery i Ulenka_s2 widziała gdzies w necie wiec złozyłem ten temat na przestroge dla innych co by uwazali na drogach

Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

Tak popatrzeć na to z boku, to przy takiej kontroli i tak dowalą Ci za brak uprawnień ;/. Dlatego większość nastolatków w wieku 15-17 lat sprzedaje swoje skutery i dokłada do tego trochę kupując stare rocznikowo motory szatany 400-750ccm!. Jak ich chwycą to wychodzi na to samo, czyli jazda bez uprawnień 500zł :D. Twierdzą że takim jest o wiele większa frajda z jazdy i mają większą szansę na ucieczkę heh :D. Osobiście to życzę im tu z tego forum szczęścia :D. Pozdrawiam!

mowiniak
    Użytkownik
    • 12
    • 135Postów:

Pietro napisał:

mowiniak napisał:

Twój wybór 😛

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Leszek napisał:

Pamiętajcie, ze ta akcja jest wymierzona głownie w amatorów zmian pojemności, co dla mnie jest drogowym bandytyzmem. Nikt nie będzie Was ciągać o 5 czy 10 km.h nadmiaru.

Sama zmiana pojemności nie zapewnia większej v-max ale moc.

Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Policjanci głownie patrzą na wiek.Jak np chłopaka w wieku 14 lat zatrzymają to są większe szanse,ze wlepią mu mandat niż jakiemuś facetowi który ma 40 lat.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

mowiniak napisał:

Pietro napisał:

mowiniak napisał:

Twój wybór 😛

Mój wybór?? kolego, ja od dawna mam prawko i śmigam legalnie :mrgreen:

Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 026Postów:

Jakub, a możesz mi powiedzieć , jak mogą wlepić mandat 14-latkowi ?.

Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

14 latkowi wlepic mandatu nie mogą,ale jego rodzicom już tak.

doohan
    Użytkownik
    • 3
    • 41Postów:

Naoglądaliście się filmików na youtubie? jak w niemcach haltują łebków na skuterach. Polska policja nie ma czasu na takie pierdoły. Po za tym mój Baotian potrzebuje przynajmniej 1500 metrów aby rozpędzić się do szalonej prędkości 65k/mh.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button