Drgania skutera

Witam, otóż posiadam skuter od wczoraj marki (aprilia sportcity cube 125) problem jest taki gdyż odpalam skuter to po minucie skuter zaczyna drgać, przy dodawaniu gazu przestaje, rownież gdy jadę mała prędkością 10-15km/h skuter rownież drga ale mniej, jedynie przy większej prędkości skuter pracuje prawidłowo. Jaka moze byc przyczyna tego ?? Wiem tylko ze poprzedni właściciel wymieniał cały silnik z powodu nie odkręcenia śruby jednej gdzie w czasie jazdy poluzowała sie i zabki z wału poszły…

może są za niskie wolne obroty i schodzą tak nisko że zaczyna nim rzucac

Hmm, tez tak myślałem ale nie wydaje Mi sie aby to była ta przyczyna. Bardziej obstawiał bym na wariator i rolki , choć nie jestem pewien bo do końca sie nie znam . Bo przy jeździe 10-15km/h skuter rownież lekko drży…

to nie jest kwestia prędkości tylko obrotów silnika.
Masz dragania jak odkręcasz manete masz 6000 obr ale dopiero 15km/h ?
Czy też masz dragnia jak jechałeś szybciej ale odpuściłeś… i co prawda jeszcze sie toczysz te 15km/h ale sprzęgło już dawno się rozpięło i silnik zszedł na wolne obroty?

Jednocylindrówki generalnie drgają mniej lub więcej ale uciążliwe to jest dopiero jak wolne są zbyt wolne - 1400…1500 lub mniej

Wolno sie rozpędza jak złapie moment tak od 15km/ to przyspiesza jak burza tylko tak jak mowie drży przy wolnej jeździe i wolny h obrotach. Nie znam sie na mechanice skutera, bardziej na samochodowej sie znam.

Mój skuter zaczyna strasznie drgać jak stoi na podstawce centralnej jak dodam gazu na tyle żeby koło zaczeło się obracać, na tyle mocno że czasami aż przesuwa się nóżka centralna, jak stoi na kolach to jest ok, tylko kierownica ma wibracje ale jak już ruszy to znikają te wibracje

koło sobie wyważ.

Chyba zmienię wariator i rolki i zobaczę jak bedzie dalej pracował, zobaczę jeszcze gaźnik… mam nadzieje ze cos sie zmieni. Chociaż nie wiem, szukam pomocy tutaj

czego sie czepiasz tego biednego wariatora? żes sie uparł.
po pierwsze sprawdź te obroty- może wystarczy podnieść śrubką wolne o 100 obr i problem zniknie. To japrostsze… a potem rzucaj sie na wariator, sprzęgło…itd
Masz obrotomierz?

No mam

no i ile ci pokazuje na wolnych obrotach kiedy zaczyna drgać?

Nie mam jednak obrotomierza, sorki pomyłka spojrzałem teraz …

no to dowolny mechanik z lepszą lampą stroboskopową powie ci ile masz obrotów na wolnych bo sie podepnie petlą na przewód WN

Możliwość jest tez z przewodami ? I świecą ?

o czym mówisz?

O tym, ze problem moze byc tez z elektryka. Moze kable ? Lub świeca zapłonowa ?? Jak myślisz

myśle że bede myślał dopiero jak sprawdzisz wolne obroty