Dozowanie Oleju

Witam jestem posiadaczem Benelli 49x dzisiaj założyłem cylinder malossi 70cc sport mam pytanie ile mam dolewać oleju do baku ponieważ nie chce rezygnować z dozownika cylinder jest jeszcze na dotarciu ma aktualnie przejechane ok.90km
Proszę o szybką odpowiedz ponieważ nie chce zatrzeć cylindra

Co jest napisane w instrukcji od cylindra? Jaki olej i w jakiej proporcji? Jakie do taj pory miałeś spalanie i ile zużywał oleju na 1000 km?

A tak na szybko to dolewaj maksymalnie 50 ml na zbiornik paliwa.

Olej syntetyczny mieszanka 1:40 dokładnie ci nie powiem ile spalał tego oleju bo nie liczyłem

Dla przykładu - mój pali około 4 litrów benzyny na setkę i litr oleju na 1000 km. Wniosek jest taki, że mieszankę mam 1:40 (wiem - dużo). Jeśli takie samo spalanie miałbym na tej 70 Malossiego to nie musiałbym nic robić. Jeśli paliłby mi litr więcej to musiałbym dolewać do zbiornika paliwa (mam 6-litrowy) 60 ml oleju (10 ml na litr).

Mylę się?

Ok dziekuje za odpowiedz ale pojawił się następny problem ponieważ skuter czasami gasnie w trasie zatrzymuje się i normalnie mogę go odpalić czy to nie są objawy zalewania silnika ?

Może wymaga regulacji. Jaki gaźnik zastosowałes? Jaka dysza? Po zmianie cylindra wszystko wymaga dopasowania do siebie.

Cylinder wymieniali w serwisie wraz z wałem i wariatorem więc nie wiem dokładnie co oni ustawiali w tym skuterze a gaznik jest seryjny chyba jutro będę musiał zadzwonić do serwisu i dowiedzieć się co i jak

Mały trochę i może cieżko będzie go wyregulowac. Dobrze byłoby dać jakiś 17,5 mm. Może się przegrzewać teraz.