Downtown 350i nie ścieka olej

Witajcie,
Dziś zabrałem się za wymianę oleju w DT 350i 2017. Po wykręceniu bagnetu i śruby spustowej wyleciała niewielka ilość oleju. Bagnet pokazuje, że olej jest, a nie ścieka. W trakcie jazdy też nie pokazywały się żadne błędy silnika. Coś zapowietrzone? Ratujcie ludziska.
Dziękować

jak odkrecisz z boku tą śrube do wylewania oleju to za nią masz taki długi filtr siatkowy do wyciągnięcia - trzeba mieć szczypce. No i jest jeszcze filtr oleju
Ściągnij sobie service manual z neta

https://www.azmotors.fr/eclates/MANUEL/PIECES_KYMCO/DOWNTOWN_350I_ABS-manuel-atelier.pdf

strona 64

Śruby bocznej nie wykręcałem tylko tę na dole zgodnie z instrukcją. Filtr (ten na dole) również wyciągnąłem i olej nie ściekał. Spróbuję jutro wykręcić tę boczną, zobaczymy czy coś to zmieni. Skuterek ma raptem 4500 km najechane…

ale on ma śrubę spustową z boku a nie na dole. Po to sa instrukcje obsługi żeby robic te rzeczy jak trzeba a nie jak nam sie wydaje.

Dzięki dobry człowieku! Nie jest laikiem mechanicznym, ale tym razem poległem :slight_smile: Wykręciłem tylko dolną śrubę tzn. tę od filtra, myśląc, że tylko ta jest do spuszczania oleju :smiley: Trochę dziwne mi się wydało, że śruba spustowa jest z drugiej strony - znalazłem ją zgodnie z instrukcją, którą podałeś w linku. w “fabrycznej” instrukcji jest tylko opis bez zdjęć: WYMIANA OLEJU
Silnik przed wymianą oleju należy delikatnie rozgrzać. Wykręć korek wlewu oleju z bagnetem. Umieść pod silnikiem pojemnik na zużyty olej.
Wykręć śrubę spustową i pozwól olejowi ściec. Wkręć śrubę spustową z odpowiednią siłą (25 N-m)
Napełnij silnik świeżym olejem 1.3L Uruchom silnik na około 2-3 min itd.
Dzięki raz jeszcze!
LWG

No nikt nie wie wszystkiego. Dlatego zawsze warto wiedzieć lepiej niż w serwisówce - ale serwisówke tez trzeba znać :smiley: