! Forum Serwis DOT 3/4

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

Witajcie,
    w instrukcji mam napisane że płyn hamulcowy powinien być DOT 4. Znalazłem coś takiego
    http://www.motorus.pl/uklad-hamulcowy/plyny-hamulcowe/castrol-motorcycle-brake-fluid-plyn-hamulcowy-dot3-4-500-ml_p_18751.html
    jednak zastanawiam się o co chodzi bo znalazłem też inne płyny (innych firm) gdzie było napisane np. DOT3&DOT4
    Z tego co zorientowałem się to chodzi o temp wrzenia, jednak nie rozumiem czemu jest podane dot3/4.
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

DOT3(R3), DOT4, DOT5.1 można mieszać w zasadzie zawsze (z 5.1 najmniej polecam ale też można) jeżeli jeden z nich nie jest na silicone

tylko DOT5 jest ZAWSZE na bazie siliconów i z nim mieszać innych nie wolno.

Tak, im wyższe DOT tym wyższa temperatura wrzenia. Ale DOT5 i DOT 5.1(ten zwłaszcza) jest bardzo higroskopijny (chłonie wilgoć) i najszybciej traci parametry.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie