Dolewanie benzyny do dozownika na olej.

Witam. Posiadam Aprillę Rally, dwusuw. Mój zkretyniały brat dolał benzyny do dozownika na olej i wyszła mieszanka benzyna-olej 1:1. Skuter nie odpala, a jak już odpali jakimś cudem to gaśnie od razu. Uprzedzam, że kompletnie się na tym nie znam. Czy da się to uratować przez wylanie tej mieszanki w cholerę i wlanie nowego oleju? Przepraszam za przekleństwa ale jestem na prawdę z tego powodu wkurzony, bo skuter dopiero co wrócił z naprawy i jak znów się coś zepsuje to wybuchne :d

No właśnie tak powinieneś zrobić. Wylać to świństwo, które wyprodukował brat (gdybyś dokładnie znał proporcje, to teoretycznie mógłbyś to dolewać bezpośrednio do zbiornika paliwa, aż byś tego nie zużył). Następnie zalej odpowiednim olejem i tyle.

tak. tylko zapewne ową mieszanką jest zalany:
zbiornik
przewody
pompa
kolejne przewody - do gaźnika
Trzeba to wszystko zlać, nalać sam olej i odpowietrzyć - tzn od razu musi zacząć do gaźnika wpadać olej z rurki od podajnika bo będzie bida.
Takiej mieszanki 1:1 to może ta pompa do oleju nie podać - jest to zbyt rozrzedzone

Odpowietrzyć tzn? Mowiłem że się na tym nie znam :d

odpowietrzyć to znaczy pozbyć się powietrza, zalać cały układ od zbiornikado gaźnika