Dojazd, Trasa

Witam, jestem nowy proszę o wyrozumiałość.
Mam zamiar przyprowadzić mój skuter mianowicie Zipp Simpli z Miejscowości Kozłów ( wieś koło Jędrzejowa ) piękne tereny do jazdy skuterem latem. Ale Bardziej przydatny był by mi w mieście. Mieszkam w Czeladzi koło Katowic. Moje plany na przyjazd to koniec Marca Kwiecień ( może nawet wcześniej jeśli temperatura przekroczy 12 stopni, myślę że to odp. temperatura). Cała trasa ma ok. 125 km, czyli dosyć długa. jakieś 40% to drogi wiejski. Reszta to ruchliwa droga 78 Katowice-Jędrzejów. Podaje wam link planowanej trasy, proszę o poradę lub o korektę. Zrobiłem ok 900 km ( po wiejskich drogach więc myślę że dam rade ) :-)
<url>http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=210735526602346439498.00049b15f55c85d283886</url>

Nieźle, ambitnie!
Dasz radę. Tylko zaopatrz się w podstawowe narzędzia i części. Tak w razie czego:)

Części tzn. ?? Olej ( bo to 2t ) to wiadomo i kasa na paliwko. A jeśli chodzi o drogę to mogę.?? W końcu to nie autostrada tylko krajowa z pojedynczym pasem po jednej i drugiej stronie z poboczem.

kuba1995cezar napisał:

Części tzn. ?? Olej ( bo to 2t ) to wiadomo i kasa na paliwko. A jeśli chodzi o drogę to mogę.?? W końcu to nie autostrada tylko krajowa z pojedynczym pasem po jednej i drugiej stronie z poboczem.

Tak, tak, możesz.
A mówiąc o częsciach no to nie nie wiem może zapasowy pasek i blokade wariatora? Do tego spray do wypełniania dziurawych opon, żarówki...

Nie przesadzajmy . NIech przed wyjazdem zrobi przeglad i juz. 120 km to nie tak duzo !

Codziennie dojezdzalem 23 km do pracy w jedna strone wiem ze nie wiele moze sie stac.
Wiadomo ze "strzezonego pan Bóg strzeze" ale jesli skuter jest w dobrym stanie to 120 km nie zrobi na nim wrazenia.

Pozdrawiam.

Dzięki :D Jak przyjadę to zdam relacje i wstawię jakieś zdjęcia.

Liczymy na to ;-))

Ja też jestem z Czeladzi i znam tamte okolice bo bywałem w Maluszynie koło Włoszczowej.Coś nie działa twój link więc napiszę ci jak ja bym jechał.Początek podróży oczywiście w: KOZŁÓW,LUDYNIA,OSTRÓW,WŁOSZCZOWA,DANKÓW DUŻY,KURZELÓW,MALUSZYN,SILNICZKA,POLICHNO,SILNICA,ŻYTNO,BUGAJ,MAGDALENKI,SEKURSKO,CIELĘTNIKI,RACZKOWICE,DĄBROWA ZIELONA,PRZYRÓW,ZALESIE,JANÓW,ZŁOTY POTOK,ZAWADA,ŻARKI,MYSZKÓW,LEŚNIAKI,CZEKANKA,SIEWIERZ,BOGUCHWAŁOWICE,MIERZĘCICE,TARGOSZYCE,TOPOROWICE,DĄBIE,MALINOWICE,PSARY,GRÓDKÓW GRODZIEC,CHELSEA CITY
To nie jest jakaś dokładnie przemyślana droga , ale mniej więcej taką bym jechał bo nie jest strasznie ruchliwa,ale trzeba na niej też mieć oczy dookoła siebie.Jeśli masz dostęp do nawigacji to ustaw w niej najkrótszą i luknij co ona pokaże,a jeśli chodzi o temperaturę jaką masz nadzieje mieć powyżej 12 stopni to na taką trasę to myślę , że pięknie cię wypizga bo to jeszcze nie sezon na takie trasy nie mając odpowiedniego ubrania możesz zamarznąć bo to nie jest przejechanie 20 czy30 km tylko ciut więcej,ale mimo wszystko życze powodzenia!

Najkrótsza droga pokaże trase na Olkusz, a potem trasą tzw. starą na kraków, która idzie na katowice.
Jak nie chcesz jechać przez Olkusz, to ja bym się kierował na zawiercie, następnie na dąbrowę górniczą i czeladź.
Jeżdzę dosyć często tą trasą i ogólnie polecam :).
Trasa stosunkowo krótka i fajnie się jedzie.

A nie lepiej wyslac go kurierem ?? szybciej
Nie zmarzniesz ,nie bedziesz chory,Skuterowi nic sie nie stanie
Tylko koszt troche wiekszy chociaz jak by ci sie cos na trasie rozwalilo to moze byc drosze niz kurier albo spytaj sie kogosc moze ma jakies pojazd wiekszy do przerozenia wiec by ci pomogl 8)

Kila - kurierem wysyłać skuter 100pare kilometrów? :|
Pod koniec Marca nie zamarznie na pewno, a trasa jest fajna, w sumie co to za trasa 100 km;p .

trasa na zawiercie jest baardzo ruchliwa i nie polecam dlatego jechał bym przez wioski

Trzeba sobie radzic w każdych sytuacjach, przez wioski jest dużo dalej, a potem u nas w GOP'ie też będzie musiał ogarniać, a nie powiesz mi, że Sosnowiec/Dąbrowa/Katowice etc. są przyjemne do jazdy i mało ruchliwe :).

P.S. Ja w sezonie jeżdzę dosyć często trasą Sosnowiec-Katowice i jakoś sie lata, chociaż nie jest to do końca zgodne z prawem :).
Pozatym moja SRka była z zawiercia jak ją kupywałem i na lajcie sobie leciałem nią po zakupie na porębę, siewierz, w siwierzu na trasę i na sosnowiec :), a można też spokojnie jechać z zawiercia na dąbrowę górniczą i wtedy ominie się trasę ;p.

Na pewno sobie poradzę. Przed wyjazdem przejrzę wszystkie trasy dokładnie. A co do temp. to sami wiecie ( anomalie pogodowe )także może temp. będzie mi sprzyjać.

P.S. Myślałem że 99% forum to okolice Warszawy. Dobrze wiedzieć że jest ktoś z okolic Czeladzi.

Tylko ubierz się ciepło,bo mimo że te 125km nie wydaje się jakąś dużą odległością to na pewno Cię wypiździ nawet jak będzie 10 stopni :D

Wiele razy jeździłem na dystanse powyżej 125 km i powiem Ci że nie masz się co obawiać. Jakiś części bym nie brał na zapas, z wyjątkiem świecy i klucza (to zawsze wożę). 3 godzinki i będziesz na miejscu. Polecam robić postoje co jakieś 50-70 km, na rozciągnięcie kości :)