Docieranie !!!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Borys9366
    Użytkownik
    • 1
    • 1Postów:

Cześć. Mam nowy skuter z salonu oczywiście 50 ccm. I mam pytanie odnośnie docierania. Czy mogę go docierać na Castrol Power 1 Racing 2t czy lepiej na jakimś innym oleju. Jak na innym to napiszcie jaki.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

No jak skuter 2T to na oleju 2T, jeśli masz wątpliwość czy na syntetyku czy na mineralnym to nie ma znaczenia w 2T. Docieraj na takim oleju na jakim będziesz potem jeździł.

Memory
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

Powiem jedno , zle zrobiłes ze kupiłes nowy z salonu. co prawda nie znam sie na tych olejach który leciac… ale jedno wiem . Teraz do przebiegu 500km musisz jezdzic nim do 25 km/h (tak aby nie mial duzych obrotów) po 500 km mozesz “zwiekszyc” 😀 predkosc do 40 km/h przez kolejne 500km…. pozniej po przebiegu 1000km jedz nawet 90 jak tyle wyciagnie, ale te poczatki sa tragiczne ! Wiem bo moj kumpel równiez zainwestował w saloniaka przez co bardzo zaluje swojego kupna. Lepiej kupowac 3-5 latki uzywane z przebiegiem max 5-6 tysiecy. Wtedy spokojnie (przy dobrej eksploatacji ) 5x tyle samo .. .

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Nie rozumiem dla czego piszesz “zle zrobiłes ze kupiłes nowy z salonu”… Skuter się dociera 300-400 km i tyle, więcej nie potrzeba… I do 100 km wystarczy nie przekraczać 30 km/h i potem stopniowo zwiększać. Lepiej kupić nowy niż katowany przez X czasu, pojeździć trochę i robić remont…

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

zgadzam się z Tobą Leszku. A podsumowując Borys jak będziesz o niego dbał tak będzie Ci jeździł

Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

Memory napisał:

Teraz do przebiegu 500km musisz jezdzic nim do 25 km/h (tak aby nie mial duzych obrotów) po 500 km mozesz “zwiekszyc” 😀 predkosc do 40 km/h

Kolego, nie powielać głupot przeczytanych w internecie. Jakbyś trochę się wysilił i zapoznał z zasadą działania przekładni bezstopniowej to byś wiedział że czy 25 km/h czy 50 km/h można jechać z tymi samymi obrotami silnika. Gdyby obroty rosły razem z prędkością to po co byłyby przekładnie?

Borys, jeździj normalnie, nie przegrzewaj silnika, ruszaj manetką w pełnym zakresie. Jeżeli chcesz dobrze dotrzeć to wszystkie elementy muszą pracować tak jak będą pracowały w dalszej eksploatacji czyli w pełnym zakresie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button