Docieranie skutera 4t

Witam. Mam pytanie, jak docierać skuter (Romet 727 ECO) po wymianie cylindra(80cm3),głowicy i tłoku. Jak mam go prawidłowo dotrzeć żeby uzyskał on po przejechaniu 1000 km jak najlepsze osiągi i żywotność? Przejechałem już nim około 140 km po wymianie danych części i zauważyłem że gdy jadę to tak jakby trochę tracił moc na ułamek sekundy a potem znowu normalnie jechał jak gdyby nigdy nic i jak jadę około 35 km/h i dodaje gazu to tak jakby się na chwile dławił i potem znowu wraca do normalnego stadium. Moje pierwsze 35 km jezdziłem 25-30 km/h robiąc przerwy co 3/4 kilometry na około 10/15 minut. Od 35-100 jezdzilem 30-45 km/h i przerwy 5-7 km. Teraz jezdzę około 40 km/h i daje mu czasami 3/4 manetki i odpuszczam, a przerwy robię teraz co 10 kilometrów. Czy robię coś zle? Jeśli tak prosił bym o jakieś porady bo zależy mi na tym żeby go dobrze dotrzeć :smiley:
A i jeszcze po 100 kilometrach został wymieniony olej.

docierasz dobrze. mozesz miec po prostu pecha co do jakosci zamontowanyvh czesci - ale to sie okaze za jakis czas

A jest taka możliwość że poprostu zły olej wlewam?

Bo ja kupilem taki olej lotosa 10w40 co jest dedykowany do vanów i samochodów osobowych.

Moge taki lać czy nie za bardzo ?