DOCIERANIE, PRZED I PO WYMIANIE CYLINDRA

Witam,
mam problem chyba troche dziwny.Z 2 lata temu kupiłem sobie motorower taki "chińczyk" Benzer i tu sie pojawił problem z docieraniem. Robiłem to źle bardzo źle ba można powiedzieć ze hmm nawet tego nie robiłem i to się odbiło na osiągach, słabo kręcił mulił a na 4 biegu to juz w gl masakra ;/ Teraz moje pytanie, chce wymienić cylinder na większą pojemność i wiem ze trzeba docierać na nowo, ale moje pytanie czy w mojej sytuacji to pomoże ? Czy zrąbałem sprawe za młodu i szkoda kasy na taie zmiany

Najrpiew powiedz jak go docierałeś. Nie koniecznie jest to wina dotarcia.

Chyba raczej gwałtownie, młody głupi cieszyłem sie ze mam na czym jeździć, sytuacja wygląda teraz tak ze na 4 biegu motorek w gl nie kręci obroty nie przekraczają 7 a predkość momentalnie spada (i nie ma blokad w tego typu sprzętach nie montują blok z tego co mi wiadomo) ale to mniejsza ja się chce dowiedziec czy po wyminaie tłoka i cylindra wszystko tak jakby się zereuje i się dociera od nowa ? Czy te osiągi się poprawią jak będę teraz docierał tak jak trzeba ? A właśnie jak trzeba, bo widizałem juzkilkanascie wersji i juz sam nie wiem ;<

Każy ma praktycznie inne zdanie na temat docierania. Jednak przy docieraniu najważniejsze jest kilka rzeczy:

1. Dobrze rozgrzewać silnik przed jazdą
2. Nie przegrzewać silnika. Robić przerwy
3. Nie pałować silnika ciągle na wysokich obrotach (przy przebiegu ok. 100-200km można przeżyłować lekko na ok. 10 sec vmaxem) (Zależy też czy masz cylinder aluminowy czy żeliwny, na żeliwnym nie polecam tego robić :D)

Myśle ze ok. 500km wystarczy. Ja pół roku temu jak założyłem airsala 80cc (Aluminowy nicasil)to przejechałem ok. 250km tak lżej, A potem już normalnie jeździłem. Najważniejsze to dobrze rozgrzać silnik przed jazdą i robić przerwy na dotarciu. Pod dotarciu już można jeździć normalnie, Zresztą na dotarciu też raczej można jeździć normalnie, Byle go nie przegrzać i uważać z obrotami. Ja mojego airsala docierałem 250-300km i aktualnie ma 5 tys przejechane i wszystko pięknie chodzi :)