Docieranie – Pilne!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Docieranie – Pilne!

Ten temat zawiera 37 odpowiedzi, ma 19 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 38 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe TSUBA
    TSUBA
    Użytkownik

Witam zakładam ten temat ponieważ potrzebuje pomocy otóż sprawa wygląda następująco zakupiłem sobie jakiś czas temu motorower junak 901 sport i w książeczce jest rozpiska jak docierać silnik a wygląda to w taki sposób:

1-200km (20km/h)
    200-500km (30km/h)
    500-1000km (35km/h)

Teraz mam do was pytanie jak to jest z tym docieraniem czy faktycznie trzeba te 4suwy docierać jak tak jest napisane? Przecież jazda 30km/h w godzinach szczytu w większym mieście to będzie katorga a inna sprawa to mam przejechane nim 530km większość czasu jeżdżone tak 50-70km/h więc czy docierać go dalej do tego 1000 jezdzac te 35km/h? czy już skupić się na normalnej jeździe? Dodam że ten motorower strasznie muli pod górę albo przy jeździe w 2 osoby oraz strasznie wolno się rozpędza wie ktoś może czym to spowodowane i czy można coś z tym zrobić? ;/ będę wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe faflusniak
    faflusniak
    Użytkownik

muli bo jest niedotarty.chcesz docieranie na szybko?docierasz po zabiegu przez jakies 200km,uwazasz zeby nie wchodzic na wysokie obroty i nie przegrzac silnika.jest minus.musisz byc z okolic waszawy bo wiem tylko o jednym zakladzie ktory moze sie tego podejmie.

Lubie zapierdalać (60 km max po Trasie Gdańskiej…..)

Jesli pisze z literowkami/bez polskich znakow/same male literki-smigam na szajsungu i prosze o wyrozumialosc.

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Zdjęcie profilowe bania
    bania
    Użytkownik

nie musisz robic tak jak pisza ja tez mialem nowy skuter i jezdzilem przez pierwsze 50 kilometrow 30 na godzine potem normalka 35 40 tylko pamietaj o nie przegrzaniu silnika nie wolno wozic nikogo a szczegulnie pod gorki i nie wybierac sie w dlugie trasy najlepiej jak nie bedziesz jezdzil to wes se go odpal i niech chodzi na wolnych to tez sie dociera ja juz po 500 km jezdzilem ile sie da tylko ja mam 80ccm

bania

Bartolini2009
    Użytkownik

A mi po zakupie motoroweru powiedzieli tak
    „najpierw zaznaczasz a manetce korektorem punkt 0 potem obkręcasz manetkę do oporu i oznaczasz kreską punkt 1 potem dzielisz kreskami całość manetki na 4.” Docieranie wygląda tak pierwsze 250 km max gaz do pierwszej kreski, potem do 500 km do drugiej kreski 750km do trzeciej kreski i 1000 masz pełną manetkę, Ja osobiście popieram ten sposób bo silnik stopniowo przyzwyczaja się do większej dawki paliwa, a nie w kółko gaz hamulec żeby utrzymać ileś tam km na godzinę.

Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Normalna jazda ze zważaniem, aby nie przegrzać silnika 🙂

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

MarSen napisał:

Normalna jazda ze zważaniem, aby nie przegrzać silnika 🙂

Tak jak pisze marsen z tym ze dodam – max na 3 biegu od 200km na 2 od jakies 400 500 max mozesz wkrecac
    z pierwszym poczekaj do 700-1000 wyczujesz ze juz lepiej idzie wtedy mozesz dawac na pierwszym biegu ogien
    PILNUJ WYMIAN OLEJU I NIE PRZEGRZEWAJ ORAZ NIE ZA CZESTO Z TYM MAXEM ALE MOZNA — 4 BIEG NA 3/4 MAXA OD 300 SMIALO TYLKO TA TEMPERATURA NAJWAZNIEJSZA

pozdro

4T FOREVER

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe Hodanka
    Hodanka
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

Hodanka napisał:

http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/
    poczytaj sobie

🙂 TU MASZ FILOZOFICZNE PODEJSCIE DO SPRAWY

4T FOREVER

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe TSUBA
    TSUBA
    Użytkownik

Po części rozumiem jednak spróbuje przedstawić wam moją sytuacje i może ktoś podejmie się wytłumaczenia mi krok po kroku otóż tak dziś wyjechałem nim na miasto przebieg do tej pory to 520km i jadąc nim przez miasto jeżdzę tak średnio 50-60km/h (z powodu świateł na których trzeba się zatrzymać to wiadomo daje na looz i czekam na zielone) jak jest dłuższy odcinek i uda się rozpędzić to tak 70-75km/h z górki tam samo tylko teraz pytanie czy taki sposób jazdy jest dobry?.Ktoś napisał o wymianie oleju wiecie motor od grudnia do marca stał w garażu odpalałem go raz na tydzień żeby nie było i teraz nie wiem czy mam sam wymieniać ten olej? jeżeli tak to jaki i co da ta wymiana oleju? czy poczekać do przeglądu który mam po przejechaniu 1500 km w serwisie?. Druga sprawa ktoś pisał o temperaturze silnika tutaj jest problem ponieważ ja mam na wyświetlaczu prędkościomierz bez obrotomierza wskaźnik zapiętego biegu kontrolkę od paliwa i kierunkowskazy więc jak mam poznać to z tą temperaturą i jak to wygląda z tymi przerwami po ilu przejechanych km robić przerwę by silnik ostygł i na jak długo te przerwy?

slawekxxx
    Użytkownik

jak kupilem skuter 4 suwa to od razu jezdzilem normalnie 60-70 km/h i skuter dobrze sie dotar.nigdy nie mialem zadnych problemow przez takie docieranie i do tej pory jezdze tyle a mam juz przejechane 14,5 tysiaca km

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 38 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie