Docieranie nowego cylindra

Witam mam pytanie wymieniłem cylinder z tłokiem oczywiście na 60cc (wcześniej 50cc) i teraz pytanie ile mam mniej więcej km przejechać żeby go dotrzeć 600km? Chciałbym sprawdzić jego moc bo już ze startu na min manetce jest o wiele lepsze przyśpieszenie. Dodam że skuter jest to Yamaha Neos 1999r.

I kolejne pytanie czy wlewać olej(miksol) prosto do baku z benzyną przy docieraniu słyszałem że ogólnie nie tylko przy docieraniu powinno się wlewać ale nigdy nie wlewałem oleju do benzyny zawsze wlewałem tylko do baku obok z olejem(miksol). Jeżeli tak to jaka proporcja 1:50 czy 1:30?

1000km jeżeli to żeliwny cylinder lub około 300 jeżeli to aluminium

Wombat napisał:

1000km jeżeli to żeliwny cylinder lub około 300 jeżeli to aluminium

A z dolewaniem oleju(miksola bo takiego używam) do baku z benzyną potrzebne?

a musisz tego miksolu używać? to wynalazek sprzed epoki.

Wombat napisał:

a musisz tego miksolu używać? to wynalazek sprzed epoki.

Jakiegoś trzeba używać ;D Koleś od którego kupowałem powiedział że używa miksola to tak zostało polecasz inny lepszy? Choć i tak będę musiał poczekać aż wypalę ten co mam bo niedawno wlewałem a szkoda wylać ;d więc dolać trochę miksola do paliwa czy nie będzie różnicy?

Możesz dać każdy olej przeznaczony do 2T. Praktycznie w każdej stacji benzynowej można taki dostać. Oczywiście nie kupuj najtańszego G za parę złotych. Poza tym, to najlepiej nie bawić się w dolewki, tylko zalewać pełen bak i wtedy dodawać olej. Niektórzy nawet wpierw mieszają paliwo z olejem w baniaku, a po porządnym wymieszaniu wlewają do baku. Proporcję to 1:30 na dotarciu i 1:50 normalnie.