Docieranie cross 2t

Witam, mam pytanie a mianowicie ile trzeba docierać motocrossa 2t po zmianie tłoka w moim przypadku jest to Yamaha Yz 125 z 2001 roku. Mam na myśli ile motogodzin trzeba wyjeździć albo ile baków, dodam że cylinder jest na tulei. Z góry dziękuję za odpowiedz :smiley:

Nie piłować, ani wysokie obroty ani niskie. Tuleja zdecydowanie wolniej się dociera niż nicasil więc też miej ti na uwadze. 2-3 baki myśle, że będzie dotarta.

Ja docieram na ostro. Już 4 silniki tak dotarłem, kompresja po 11 barów. Yamaha tdr belgarda, honda nsr 125 x2 i aprilia rs 125. Oczywiście motor musi mieć sprawny duł. Poczytaj o docieraniu na ostro jest sporo w necie. Wg instrukcji w skrócie rozgrzewasz motor kilka minut średniej jazdy potem jazda torowa. Przez 200 km dla sporta nie wiem ile to moto godzin na crosie, docierałem na torze. 2 silniki miały nowe cylindry i tłoki pozostałe tylko pierścienie i tłok. Tłoki są aluminiowe, nowe pierścienie powinny szybko stracić warstwę docieralną a tuleja nicasilowa jest niezwykle twarda i trwała.