Docieranie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #54837 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9
    • 51Postów:

Mam nowy skuter Zipp Quantum Classic 2T. Wiem, że muszę jeździć ze zmiennymi obrotami i nie na pełnym gazie tzn. dochodzę do 35 km/h i zaczynam zwalniać oraz co 10 km robić przerwy. Czy jeszcze coś powinienem wiedzieć? Leje benzynę 95 i olej mineralny Castrol 2T (czerwony).

#54841 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:
    #54851 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

najlepiej jak by pare dni pochodził na nóżkach na wolnych obrotach.

#54854 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

szyszu3 napisał:

Głupoty opowiadasz jakich mało… po pierwsze to benzynowe silniki nie lubią długo pracować na wolnych obrotach a przy Twoim sposobie docierania silnik był by zamulony.

#54855 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

czyli tak zwany próg by się zrobił na cylku jeśli dobrze pamiętam

#54856 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Jak to powtarzam każdemu pytającemu o docieranie – przed jazdą dobrze zagrzać, jeździć na pełnym zakresie obrotów i często je zmieniać, nie przegrzewać. I już.

#54858 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9
    • 51Postów:

„Dobrze zagrzać” – czyli dokładnie co należy zrobić?

#54863 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

Ja tak robiłem nie raz sobie siadłem pogazowałem i teraz mi leci 70 i nic nie wymieniałem wszystko elegancko chodzi. Tylko teraz po czyszczeniu gaźnika coś się stało i muszę wymienić.

#54871 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

szyszu3 napisał:

Naprawdę ciekawa teoria…

Ja swój skuter 2T docierałem jeżdżąc ze zmiennymi obrotami i przez pierwsze 100km robiłem postój co 20km. Musisz koniecznie pamiętać o tym aby od razu nie hamować tylko ujmować stopniowo gazu( w silniku 2T jest to ważne).

#54874 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Dobrze zagrzać – dać mu pochodzić trochę przed ruszeniem z miejsca. I po ruszeniu z zimnego startu nie katować od razu.

#54875 Reply
    Jolusia
    Użytkownik
    • 0
    • 164Postów:

Docierałam Vitalę i ważne jest aby pracowała dużo manetka,dopuszczalna prędkośc to 35-45 (można do 50 ale nie zadługo co jest masakratyczne)ale zdrowe dla silnika i w przyszłości mamy dobrze dotarty sprzęt.Teraz moja Vitalka zamyka licznik 🙂

#54889 Reply
    Lorenzo
    Użytkownik
    • 9
    • 51Postów:

Właśnie bo jak dochodzę do prędkości 35 i zaczynam odejmować to przy prędkości 25 praktycznie stoję w miejscu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje…

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Docieranie
Twoje informacje:

Back to top button