docieranie 125

witam 2mc temu kupiłem nowego chinczyka 125 ale nim nie jezdziłem(problemy z dokum)stał na ogrodzie i co pare dni odpalałem go na 20min. teraz nim jeżdze i stosuje się do art. o dotarciu, jak bardzo mogłem mu zaszkodzić przez odpalanie go bez jazdy- i jak teraz mogę sobie pomóc dziękuje

Nie zaszkodziłeś mu, najgorzej odpalać zimą przy ujemnej temperaturze otoczenia ;)

i jeszcze jedno przy dojściu do 5000/obr jest dziwny dzwięk silnika jak przekrocze 5000 wraca podstawowy dzwięk lub jak obniżę do 4000 (to taki dzwięk podobny do turbiny z sam.osob.-nie śmiać się) nie wiem jak go opisać
Pietro-dzięki

Chodzi ci o taki charakterystyczny świst ? W silnikach 4T jest,to całkiem normalne przy większej prędkości.A najbardziej słyszę,to przy zwalnianiu.Ale dokładnie nie jestem w stanie wyjaśnić jak powstaje ten dzwięk.Mam 3 teorie- we wlocie powietrze do filtra,przy wlocie powietrza do gaźnika,czy przy wlocie powietrza do wentylatora...sam nie wiem.

tak chodzi o taki charakterystyczny świst- więc wszystko jest w porządku tak?
sprawdziłem stan oleju i na nie wkręcanym korku jest wyżej niż max nic nie robiłem myślałem że chińczycy specjalnie wlali więcej bo trzeba dotrzeć silnik tak czy się myle i go odlać

Sprawdzając poziom oleju nie wkręca się korka z miarką, więc na wkręconym pokazuje więcej. Jest ok.

"sprawdziłem stan oleju i na nie wkręcanym korku jest wyżej niż max"
na NIE WKRęCONYM olej konczy sie powyżej chropowatej chudej miarki

To zmienia postać rzeczy...Jeżeli jest dużo ponad stan, nadmiar odciąg strzykawką poprzez wlew ;)

ok tak zrobię-dzięki
kiedys obiło mi sie teza że przy docieraniu zaleca się zwiększona ilość oleju ale może to mit?

Teza jest taka, żeby docierać na mineralnym oleju, (dotyczy 4T).

napiszcie ile wam 125 lęcą na maxa ja mam (125 BN152QMI z 5.7KW chinczyk) i przy dotarciu poleciał 70km/h przez 3s i odpuściłem (trochę słabo)przejechanych mam 200km

piotr1008 napisał:

"sprawdziłem stan oleju i na nie wkręcanym korku jest wyżej niż max"
na NIE WKRęCONYM olej konczy sie powyżej chropowatej chudej miarki

Olej sie sprawdza na niewkręconym czyli wystarczy włożyć, wyjąć i sprawdzić.
Większa ilość oleju przy docieraniu dotyczy 2T, w 4T nie wolno przekraczać poziomu max.

wyciągnąłem olej strzykawką teraz jest max(do końca zwężenia,na nie wkręcanym korku)

napiszcie ile wam 125 lęcą na maxa ja mam (125 BN152QMI z 5.7KW chinczyk) i przy dotarciu poleciał 70km/h przez 3s i odpuściłem (trochę słabo)przejechanych mam 200km

Niestety nie mam 125ccm, ale z tego co wiem powinien lecieć więcej. Mój 50ccm 70km/h leci ;/ Wszystko zależy... Ale napisz jak się ten skuter nazywa. Ty go kupiłeś nowy z silnikiem 125ccm, czy przerabiałeś?

Moje Kymco People 150, 10KM śmigało 90km/h. Wcześniej jeździłem Hondą Pantheon 125, 15KM pocisł max 120km/h, solo na płaskim odcinku drogi.

kupiłem gotowca z tej stronki http://www.scooter.co.uk/125cc-cruiser-scooter-p-46.html?colour=1 dokładnie taki
to są chinczyk Jinlun chyba silnik 125 BN152QMI z 5.7KW, Compression Ratio:9.5:1 Max.Torque:8.9/6000N.M/rpm

Niewiem czemu tam pisze, że Top Speed to 60MPH, czyli 96km/h. A jeśli licznik masz elektroniczny to Ci może pokazywać w MPH. Chociaż na zdjęciu jest pokazany analogowy, więc to wykluczam. Niemam pojęcia czemu tylko tyle idzie, a o marce nic nie da się powiedzieć, ale chińczuk, bo wszystko to samo. Wydaję mi się, ze tu będzie ten sam silnik co w Zippie Quantumie 125ccm.

a przy docieraniu(mam przejechane 200km)może być słabszy i później rozwinie cała moc czy to bez sensu i od początku powinien dawać wszystko z siebie - acha musze tu dodać że ważę 112kg przy 186cm więc tęż chyba to nie jest plus dla skuterka

Czy ja wiem? W moim przypadku nie było tak, że potem mu się moc zwiększyła. Może ktoś bardziej doświadczony by się wypowiedział, ale docieramy skuter po to, by dobrze i długo nam służył, a nie po to by wzrosła moc. To, że tyle ważysz, to jest normalne, bo to są właśnie skutery dla bardziej masywnych ludzi, wyższych, o większej wadze, i to nie powinno przeszkadzać skuterowi. Mam podobny skuter, sam mam ponad 185, i po prostu na mniejszym skuterze wyglądałbym śmiesznie, bo nawet kolana by mi się nie mieściły ;)

ZIPP QUANTUM 125- brat bliźniak tylko że mój ma 7.8KM a ZIPP 6.6KM moment obrotowy 8,9 zipp 7.1 sprężanie mój 9.5:1 zipp 10.5:1 więc teoretycznie powinien być szybszy w zipie podają top speed ok 115km/h a u mnie 96km/h