! Forum Motorowery Docieranie

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe GalaxyS5
    GalaxyS5
    Użytkownik

Witam 2 dni temu kupiłem motorower Zipp pro 50 RS i teraz tak jeśli chodzi o dotarcie silnika to dopiero mam dotarty silnik po przejechaniu 1000 km a dowiedziałem się że najlepiej dotrzeć silnik w postoju tzn: odpalam go i sobie chodzi np: godz czasu i tak codziennie po trochu ale dzisiaj się dowiedziałem że mogę zrobić tak np: postawić go na nogi wbić np: 2-3 bieg i bym zobaczył ile w godz zrobi mi km jeśli już się dowiem ile by musiał czasu chodzić na małych obrotach żeby zrobić 1000 km

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie, to idiotyczna metoda i bez sensu a do tego jeszcze wbrew przepisom odnośnie trzymania uruchomionego silnika nie jadąc.
    Potrzebujesz całego zakresu obciążeń, ZMIENNYCH obciążeń. A poza tym docieranie nie dotyczy tylko cylindra ale wszystkich mechanizmów.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

A podkręcić wolne do 4000, wbić 4 i niech zapierdziela… Ze 30 godzin i dotarty…
    Jezusie… :-(((

Zdjęcie profilowe GalaxyS5
    GalaxyS5
    Użytkownik

Zulus tak na pewno nie zrobię i bo tak to każdy prawie robi kupuje nowy motor/skuter i muszą dotrzeć ale oni na to nie patrzą mają to gdzieś i robią wszystko żeby tylko go dotrzeć a po czasie piszą że im nie odpala że coś się sypie itp ja akurat chcę chce bardzo ładnie dotrzeć żeby mieć go na dłuższą metę

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ale niestety brednie zasłyszane powtarzasz. Dać się trochę rozgrzać zanim ruszysz, jeździć normalnie, ale nie latać maxem, unikać długotrwałej jazdy ze stałymi obrotami, starać się go nie przegrzać i obserwować, czy coś nie kuleje. I tyle, 1000km wylatasz migusiem.

Czytaj
    REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

masz biegówkę z 139fmb musi dotrzeć sie też skrzynia,ułożyć sprzęgło,napęd [łańcuch i zębatki].Te silniki sa twarde jak nie są w rekach idioty choć czasem jakaś wada fabryczna wyjdzie,mojego dociarał dziadek w ten sposob ze tylko gwałtownie nie ruszał i nie przekraczał 55,ma 5lat 7k nalatane i dopiero dziś pierdykną impulsator [miał prawo z racji wieku] proste nie katować,nie wozić plecaczka.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie