! Forum Motorowery Docieranie

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #298737
  Zdjęcie profilowe GalaxyS5
  GalaxyS5
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Witam 2 dni temu kupiłem motorower Zipp pro 50 RS i teraz tak jeśli chodzi o dotarcie silnika to dopiero mam dotarty silnik po przejechaniu 1000 km a dowiedziałem się że najlepiej dotrzeć silnik w postoju tzn: odpalam go i sobie chodzi np: godz czasu i tak codziennie po trochu ale dzisiaj się dowiedziałem że mogę zrobić tak np: postawić go na nogi wbić np: 2-3 bieg i bym zobaczył ile w godz zrobi mi km jeśli już się dowiem ile by musiał czasu chodzić na małych obrotach żeby zrobić 1000 km

  #298741
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 888

  nie, to idiotyczna metoda i bez sensu a do tego jeszcze wbrew przepisom odnośnie trzymania uruchomionego silnika nie jadąc.
  Potrzebujesz całego zakresu obciążeń, ZMIENNYCH obciążeń. A poza tym docieranie nie dotyczy tylko cylindra ale wszystkich mechanizmów.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

  Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł
  #298744
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  A podkręcić wolne do 4000, wbić 4 i niech zapierdziela… Ze 30 godzin i dotarty…
  Jezusie… :-(((

  #298746
  Zdjęcie profilowe GalaxyS5
  GalaxyS5
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Zulus tak na pewno nie zrobię i bo tak to każdy prawie robi kupuje nowy motor/skuter i muszą dotrzeć ale oni na to nie patrzą mają to gdzieś i robią wszystko żeby tylko go dotrzeć a po czasie piszą że im nie odpala że coś się sypie itp ja akurat chcę chce bardzo ładnie dotrzeć żeby mieć go na dłuższą metę

  #298751
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Ale niestety brednie zasłyszane powtarzasz. Dać się trochę rozgrzać zanim ruszysz, jeździć normalnie, ale nie latać maxem, unikać długotrwałej jazdy ze stałymi obrotami, starać się go nie przegrzać i obserwować, czy coś nie kuleje. I tyle, 1000km wylatasz migusiem.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

  Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.
  #298752
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 737

  masz biegówkę z 139fmb musi dotrzeć sie też skrzynia,ułożyć sprzęgło,napęd [łańcuch i zębatki].Te silniki sa twarde jak nie są w rekach idioty choć czasem jakaś wada fabryczna wyjdzie,mojego dociarał dziadek w ten sposob ze tylko gwałtownie nie ruszał i nie przekraczał 55,ma 5lat 7k nalatane i dopiero dziś pierdykną impulsator [miał prawo z racji wieku] proste nie katować,nie wozić plecaczka.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie