dobry skuter

Cześć!
Mogli byście mi polecić dobry nowy (chiński) skuter do 2200 zł.Mam 170 cm wzrostu i ważę 53 kg.

Szczerze mogę polecić nowego torosa f16. Skuter ten jest dobry, o ile się będzie dbało o jego, i nie katowano.
Koszt takiego skutera to 1599 zł do 1799 zł. Na początku po zakupie będziesz miał pewnie drobne problemiki np. gaźnik niewyregulowany przez co skuter będzie gasł, oraz np. problemy z prędkościomierzem (licznik nie będzie działał, lub oszukiwał). Polecam udać się z tym sprzętem od razu do serwisu, a potem już możesz sobie spokojnie jeździć.
Dużym faktem, który trzeba zaznaczyć, jest również dokręcenie wszystkich śrub. Po zakupie nowego sprzętu w moim przypadku filtr powietrza był nie dokręcony, oraz rurka zbierająca powietrze do filtra powietrza. Musiałem też zdjąć przedni plastik, i go na nowo założyć, gdyż był źle spasowany.
Ogólnie to po zakupie robota na jedną sobotę - dokręcanie śrubek, odkręcanie plastików i zakładanie ich na nowo.

Potem już tylko czysta przyjemność z jazdy. Polecam.

A czy nie będzie na mnie trochę za mały? Trochę też mnie przeraża ta regulacja i śrubki bo wogóle się na tym nie znam i nie mam też w pobliżu jakiegokolwiek serwisu i musiałbym robić wszystko samemu.

Ja jestem od ciebie większy i cięższy ( 184cm, 73 kg) i jakoś daję radę. We 2 osoby jest trochę ciężko ale samemu nawet komfortowo.

Ja tylko dopowiem, że jeżeli będziesz miał wybór, to bierz skuter na większych kółkach, niż 10 cali...
Nie myślałeś może nad jakimś biegowcem?
Router WS50 kosztuje około 2500zł i przynajmniej nie będziesz haczył o krawężniki...

Za tego routera nie dał bym więcej niż 500 zł. On jest słabszy od komara :D Kolega miał takiego. Strach tym w ogóle z podwórka wyjeżdżać - nie polecam. lepiej kupić torosa f16 czy coś podobnego.

dorzuc ciut i kupisz nowke duzego skutera pojemnoscia np 80
Motorower CAIMAN fabryczna 80 NOWY promocja cenowa

Sprzedam motorower skuter CAIMAN, NOWY, 2-letnia gwarancja, serwis gwarancyjny i po gwarancyjny. 2-osobowy,duży, koła 13'', 4-suw,moc 5KM, pełen kpl. dokumentów do rejestracji, nie wymaga posiadania prawa jazdy, w promocyjnej cenie KOLOR ZOLTO-SREBRNY. Polecamy. Przy zakupie KUFER, 2 KASKI GRATIS. Do 100 km transport Gratis. Nasz Adres: TWIERDZA-MOTOR Parczew 114, 63-405 Sieroszewice, koło Ostrowa Wlkp., sklep w Kaliszu ul.Wrocławska 253 A,wojewodztwo wielkopolskie, tel. 62 7 39 65 77, 605 37 64 67 , 508 701 329 , 601 500 061 , . Posiadamy w sprzedaży bardzo duży wybór motorowerów, motocykli oraz Quadów. Możliwość zakupu na RATY, raty na telefon, minimum formalności. Zapraszamy
chca 2700 ale mysle ze do utargowania ze 200-300 stowki

Skoro uważasz, że "170 cm i 53 kg" to za dużo na f16 to jak sądzisz dla kogo są te skuty? Masz przeca wagę bardzo małą. Ja mam 180 i 80 i skutek śmiga aż miło. Co do proponowanego CAIMANa to powieem tylko tyle, że fajnie to wygląda ale model nie oklepany przez co problem z serwisem. Z resztą izdebski ma rację dokręcić wyregulować dbać i hulać.

dostawcy napisał:

Skoro uważasz, że "170 cm i 53 kg" to za dużo na f16 to jak sądzisz dla kogo są te skuty? Masz przeca wagę bardzo małą. Ja mam 180 i 80 i skutek śmiga aż miło. Co do proponowanego CAIMANa to powieem tylko tyle, że fajnie to wygląda ale model nie oklepany przez co problem z serwisem. Z resztą izdebski ma rację dokręcić wyregulować dbać i hulać.

skuter 4t 50 ccm przy Twojej wadze smiga az milo ?:/ jezdziles kiedys chociazby skuterem 2t o takiej pokemnosci?

4t z pewnymi poprawkami jak to robia posiadacze 2t mniej pali wiekszy moment na nizszych obrotach jak wiesz o czym mowie DooOminO mniejsze zuzycie czesci przez wolniejsze obroty i smiga ze az milo to prawda
a wracajac do caimana na stronie firmy sprzedajacej jest wiecej takich fabrycznych 80 jako 50 (nowki) a czesci to silnik qmb jak we wiekszosci chlodzonych powietrzem skuterach w kraju wiec jest ich opor zawieszenie hamulce standard wiec nie balbym sie o czesci wiec majac wybor z tesco za 2000 tys na 10 calach kola bez zastanowienia wziolbyl takiego duzego na 13 calowych kolach za te 2300 chyba teraz taka cena i nowka i 80 cm

DooOminO jeździłem torosem eco bez blokad (miał 600 km przebiegu;) było to na praktyce z karty
jeździłem keeway hurricane (takim jak twój,z blokadami)
jeździłem pegazusem 2t (ten to miał moc)
i zumico coś tam nie znam nazwy ale była to krowa ważąca prawie 150kg (ale mulił :P)

Hodanka napisał:

DooOminO jeździłem torosem eco bez blokad (miał 600 km przebiegu;) było to na praktyce z karty
jeździłem keeway hurricane (takim jak twój,z blokadami)
jeździłem pegazusem 2t (ten to miał moc)
i zumico coś tam nie znam nazwy ale była to krowa ważąca prawie 150kg (ale mulił :P)

i Twoim zdaniem smiga az milo? :| siadnij na hurricane ktory jest ustawiony nie mowiac juz o 70 ccm z cylindrem stage6

ps Ty liczysz na jakich skuterach jezdziles?:p

Nie liczę tylko niedawno to było to pamiętam

To wszystko zależy co chcesz osiągnąć ? Zależy Ci na mocy ( jeśli można mówić o czymś takim w skuterku) czy na ekonomi. Wtedy ewentualnie można szukać 2T czy 4T , potem możemy konkrety podsunąć.